Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem İngiliz ırkçılar silahlı çatışma istiyor

İngiliz ırkçılar silahlı çatışma istiyor

İngiliz ırkçılar silahlı çatışma istiyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1957 Beğen : 0

Birleşik Krallık'ta aşırı sağcı ve İslam düşmanı partinin destekçileri farklı etnik, ırksal ve dinsel gruplar arasında şiddetli bir çatışma kaçınılmaz olduğuna ve silahlı çatışma için hazırlanmanın meşru olduğuna inanıyor.

Salford ve Nottingham Üniversitesi'nden araştırmacıların hazırladığı yeni bir rapor, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

İki binden fazla "radikal sağ" destekçisi ve "aşırı sağcı" gruplar arasında yapılan araştırmaya göre, çoğu ırkçı farklı etnik, ırksal ve dinsel gruplara saldırıları normal görüyor ve saldırılara hazırlanmak için istekli!

Yazarlar bulguların Birleşik Krallık'taki aşırı sağ radikallerin teşkil ettiği potansiyel tehdit hakkında çarpıcı bir uyarı olduğunu söylüyorlar.

Araştırmacılardan Matthew Goodwin, ırkçıların şiddet hazırlığı hakkında fikir verdiğini ve şiddeti haklı bir siyasal strateji olarak gördüğünü ortaya çıkardığını ifade ediyor.

"MÜSLÜMAN İŞGALİ"

Araştırma Anders Behring Breivik'in Temmuz ayında Norveç'te 77 kişiyi öldürmesinin ardından yapıldı. Birleşik Krallık'taki aşırı sağcı gruplar ile temas kuran akademisyenler, bir "Müslüman işgale karşı" Avrupa'yı koruma gerekçesini araştırdı.

Araştırmaya göre, İslam düşmanı ırkçı grupları destekleyenlerin neredeyse yarısı "farklı gruplar arasındaki çatışma için hazırlık her zaman ya da bazen haklı" derken, beşte ikisi silahlı çatışmanın meşru olduğunu düşünüyor.

Rapora göre, İngiliz ırkçılar arasında "radikal sağ yelpazenin daha az aşırı olanları" bile, farklı etnik, ırksal ve dini gruplar arasındaki ilişkilerin kaçınılmaz olarak çatışma ile sonuçlanacağını savunuyor ve gruplar arasındaki ilişkilerin ahenkli olacağına inanmıyor.

Son anketler ırkçı partilerin Liberal Demokratlar'ın sadece bir ya da iki puan altında olduğunu gösteriyor.

SİYASİ TARTIŞMALARIN ETKİSİ

Ankete katılanların büyük çoğunluğunun eğitim düzeyi düşük, genellikle hayatlarından memnun olmayan ve çoğunlukla göç ve Müslümanları bir tehdit olarak algılayanlar olduğu bildirildi. Katılımcıların dörtte biri orduda görev yapmış.

Araştırmacı Goodwin, göç, İslam ve ekonomik zorluklar üzerinde siyasette devam eden tartışmaların şiddet ve silahlı çatışmayı meşru görenlerin sayısını artırdığına dikkat çekti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler