Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem İhvan: Gerekirse yeniden devrim yaparız

İhvan: Gerekirse yeniden devrim yaparız

İhvan: Gerekirse yeniden devrim yaparız
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1675 Beğen : 0

Mısır Yüksek Askeri Konsey'in hükümet için gensoru önergesi vermeye hazırlanan Müslüman Kardeşler tarafından kurulan Özgürlük ve Adalet Partisi'ne "Genzuri hükümetini düşürürseniz biz de mevcut Anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle meclisi fesh ederiz." diyerek tehdit ettiği bildirildi.

Özgürlük ve Adalet Partisi'nin ise bu tehdit üzerine bir açıklama yaparak "Gerekirse yeniden devrim yaparız." dedi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın ülkenin geçiş sürecinde bugüne kadar hep itidalli davrandığı görüşüne yer verilen açıklamada Teşkilatın Askeri Konsey'in belirtilen süre içerisinde yetkileri devretmesi gerektiğine inandığı görüşüne yer verildi.

Ganzuri hükümetinin çok ciddi başarısızlıklar sergilediği belirtilen açıklamada mevcut hükümetin istifa etmesi için çok sayıda sebep olduğu, Port Said'deki stadyum saldırısında gösterilen zaafiyetin bile istifa için yeterli bir sebep olduğu görüşüne yer verildi. Hükümetin Mısır'ın kaynaklarını israf ettiği, devlet fonlarının kullanımının şeffaf olmadığı savunulan açıklamada Müslüman Kardeşler'in itidalli tavırlarının suistimal edildiğine dair bir inanç oluştuğu bildirildi.

Açıklamada son olarak "Birileri eski rejimin yeniden canlanması için uğraşıyor. Müslüman kardeşler ise yeni bir devrim yapmak için hazırdır. Allah Mısır'ı fitneden korusun ve halkı özgürlüğüne kavuştursun." denildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler