Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Hindistan’da kadınlara bıçak dağıttılar

Hindistan’da kadınlara bıçak dağıttılar

Hindistan’da kadınlara bıçak dağıttılar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2079 Beğen : 0

Hindistan’ın Maharaştra eyaletinde faaliyet gösteren ve katı Hindu milliyetçi politikası ile bilinen Shiv Sena Partisi, geçen ay ölen lideri Bal Tackery’nin doğum gününde partili kadınlara bıçak dağıttı.

Aralık ayında Yeni Delhi’de meydana gelen ve ülke çapında tepkiye yol açan toplu tecavüz olayından sonra Hindistan’da kadınların yaşadığı güven sorunu en çok tartışılan konuların başında geliyor.

Shiv Sena Partisi sözcüsü Ajay Chaudhury, partili kadınlara bıçak dağıttıkları sırada, “Sebzeleri kestiğiniz gibi size kötü amaçla uzanan elleri de kesin.” dedi.

Partili kadınların kendilerini koruyabilmeleri için 7 santimetre uzunluğundaki, çakı şeklindeki bıçakları dağıttıklarını söyleyen Chaudhury, polisin bıçakları kontrol ettiğini ve tehlikeli bulmadığını sözlerine ekledi.

29 Aralık’ta Singapur’da tedavi için götürüldüğü hastanede ölen 23 yaşındaki kız öğrencinin yaşadıkları Hindistan’da kadın haklarını savunan örgütleri, üniversite öğrencileri ve halkı sokaklara dökmüştü.
Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler