Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Hedef doğalgaz vanasıydı

Hedef doğalgaz vanasıydı

Hedef doğalgaz vanasıydı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1976 Beğen : 0

Saldırganın patlamanın olduğu bölgeyi çok iyi bildiği ve daha önce olay yerinde keşif yaptığı belirlendi.

Sakarya'dan çalınan ve İstanbul'da plakası değiştirilen lüks otomobili içerisine metal çiviyle desteklenmiş yaklaşık 20 kilo plastik patlayıcı yerleştirildi. Aracın, MOBESE kameralarınca fark edilmemesi için yürüyen aksamına bilerek zarar verdirilerek, olay yerine çekiciyle getirildi.

Saldırganın, bomba yüklü aracı, söz konusu bölgeye doğalgaz akışını sağlayan ana vananın üzerine bırakarak, patlamanın şiddetini artırmayı hedeflediği öğrenildi. Ancak, ana vana patlamanın şiddetine rağmen zarar görmedi.

6 kişi gözaltına alındı

Soruşturmayı yürüten Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla olaydan sonra aralarında bomba yüklü aracı bölgeye getiren çekicinin sürücüsünün de bulunduğu 4 kişi, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gözaltına alındı.

Zanlıların ifadeleri doğrultusunda, olayla ilişkileri bulunduğu iddiasıyla Mersin'de de 2 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen 6 zanlının sorgusu sürüyor.

Bu arada olayı gerçekleştiren saldırganın yakalanması için de çalışmaların titizlikle yürütüldüğü kaydedildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler