Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Hamas ve El Fetih arasında seçim gerginliği

Hamas ve El Fetih arasında seçim gerginliği

Hamas ve El Fetih arasında seçim gerginliği
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2016 Beğen : 0

El Fetih Hamas'ı Gazze Şeridi'nde seçmen kayıtlarının hazırlanmasını askıya alarak seçim uzlaşmasını ihlal etmekle suçladı.

Hamas, seçmen kütüklerinin güncellenmesi gereken tarihten bir gün önce Merkez Seçim Komisyonu'nun çalışmasını askıya almıştı.

El Fetih sözcüsü Fayez Ebu Aita, Filistin halkı birlik hükümetinin ilanını beklerken Hamas'ın kararının parti tarafından şaşkınlıkla karşılandığını söyledi.

Hamas yetklileri ise Hamas üyelerinin El Fetih yönetimindeki Batı Şeria'da tutuklanmasının Hamas üyelerinin seçimlere katılmasını ve seçim mitingi yapmasını engellemek anlamına geldiğini söyledi.

Hamas lideri Mahmud Zahhari de El Fetih'i seçimlerde hile yapmayı planlamakla suçladı. Zahhari, Merkez Seçim Komisyonu'nun El Fetih denetiminde olduğunu ve bu durumun El Fetih'e seçimleri manipüle etme imkanı verdiğini iddia etti.

Bu arada Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise El Fetih'in iddiasının aksine asıl Batı Şeria'da seçmen kayıtlarının yapılmadığını iddia etti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler