Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Hacıbektaş dostluk ve barış ödülü Zelyut'un

Hacıbektaş dostluk ve barış ödülü Zelyut'un

Hacıbektaş dostluk ve barış ödülü Zelyut'un
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1799 Beğen : 0

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde 49. kez düzenlenecek olan Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’nin hazırlıkları sürerken, Düzenleme Kurulu, ödül sahiplerini belirledi.

19. Hacı Bektaş Veli Dostluk Barış Ödülü gazeteci-yazar Rıza Zelyut’a verilirken, öykü yarışmasında Nihat Malkoç “Malik Dede’nin söz incileri” isimli öyküsü ile birinci, Celil Culha “ Kalbe düşen cemre” adlı öyküsü ile ikinci, Yılmaz Gürbüz ise “Yolculuk” isimli öyküsü ile üçüncü oldu. Serbest vezin şiir yarışmasında da Fehmi Salık, “Baş insan” adlı şiiri ile birinciliği, Mustafa Ermiş “İnsanı keşfe çıkalım” isimli şiiri ile ikinci ve Dr. Salim Çelebi de “Gün doğsun gölgelere” isimli şiiri ile üçüncü oldu.

Mazlum Cihangir de “Okunacak kitap insandır” isimli şiiri ile mansiyona layık görüldü. Hece vezni şiir yarışmasında da Ahmet Gökçe “Okunacak kitap benim erenler” isimli şiiri ile birinciliği elde ederken, Niyazi Ece “En güzel okunan kitap insandır” şiiri ile ikinci ve Abdullah Oral da “İnsanı Oku” isimli şiiri ile üçüncü oldu.

Seçici kurul bu dalda Zeki Ateş’in “Okunacak kitap insandır insan” ve Kenan Şahbudak’ın “Benim” adlı şiirlerine mansiyon ödülü verdi. Ödül töreni, Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’nin 16 Ağustos Perşembe günü yapılacak resmi açılış töreninde sahiplerine verilecek.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler