Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Haberal neden tahliye edildi?

Haberal neden tahliye edildi?

Haberal neden tahliye edildi?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1669 Beğen : 0

Mahkeme önce Mehmet Haberal’a ‘hükümeti yıkmaya teşebbüsten’ ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ancak eyleminin eksik teşebbüs aşamasında kaldığını belirterek cezayı 12 yıl 6 aya kadar indirdi.

Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay hapis cezası alan ve tahliye edilen CHP Milletvekili Mehmet Haberal’ın hükümeti yıkmaya tüşebbüs ettiği kısa kararda yer aldı. Dün kararını açıklayan mahkeme, Haberal’ın “Türkiye Cumhuriyeti İcra Vekilleri Heyetini Cebren Iskat veya Vazife Görmekten Cebren Men Etme” suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirtti. Bu suçtan Haberal’ı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığın eyleminin eksik teşebbüs aşamasında kaldığını belirterek ceza da indirim yaptı.

Eksik teşebbüs nedeniyle cezayı 15 yıla kadar indiren mahkeme, Haberal’ın yargılama sürecindeki tutum ve davranışları nedeniyle de 2 yıl 6 ay daha indirim yaparak, 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Haberal tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler