Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Günay'dan Erdoğan'a Cami resti!

Günay'dan Erdoğan'a Cami resti!

Günay'dan Erdoğan'a Cami resti!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1927 Beğen : 0

Çamlıca'ya yapılacak cami konusunda günün şaşırtan çıkışı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan geldi. Günay, tepeye camii istemiyor.

Bu konuda kendisine ulaşmış bir bilgi ya da başvuru olmadığını beliten Günay, “Bu konuda mütedeyyin basında da zaten insan olmayan yerde cami yapılmasının bizim örfümüze uygun düşmediğini okudum. Camiler bizde öyle büyük tepelere filan yapılmaz. Çünkü cami kendisi bulunduğu yere değer katar. Değerli bir tepeye cami yapalım diye bir kaygımız tarih boyunca olmamıştır” dedi.

DEREYE HES YAPILSA KÖYLÜ İTİRAZ ETMEZ

Günay’ın en çok tartışma yaratan sözlerini ise HES’ler konusundaydı. “Dün termik santrallere karşı çıkarken HES yapılsın diyenler şimdi tersini savunuyor” diyen Kültür ve Turizm Bakanı, abartmamak kaydıyla HES yapımının desteklediğini söyledi. Günay, “yenilenebilir enerjiyi kullanmak gerekiyor. Ancak hidroelektrik santraller yapılırken ölçü kaçıyor, bir derenin üzerinde 20 tane santral yapılmak isteniyor. Mesela 4-5 tane santral yapılsa köylünün de çok fazla itirazı olmayacak. Biraz koruma kullnama dengesi kulanma lehine ağır basıyor” dedi.

İLK TAŞI GÜNAHSIZ ATSIN

Ertuğrul Günay, daha sonra hemşehrilerini eleştirdi.

“Ben de Karadenizliyim ama Karadeniz’de inanılmaz çirkin yapılaşma var. Bina yaparken kimse çatı yapmıyor, filiz bırakıyor, yetmiyor yaylaya dört katlı ev yapıyor. Yaylalar kötü birer kasabaya dönmüş facia durumda. Herkes elini vicdanına koymuş, hangimiz evinin önünü süpürüyor. Bu konuda herkes elini vicdanına koysun ve ilk taşı da günahsız atsın.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler