Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Gözyaşı Hintli kız için

Gözyaşı Hintli kız için

Gözyaşı Hintli kız için
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2226 Beğen : 0

Singapur'daki Mount Elizabeth hastanesi başhekimi Kelvin Loh, beyninde hasar oluşan ve akciğer enfeksiyonu geçiren genç kadının, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak sabah saatlerinde yaşamını yitirdiğini belirtti.

İsmi kamuoyuna açıklanmayan tecavüz mağduru kadın, iki gün önce Hindistan 'dan tedavi amaçlı Singapur'a getirilmişti.

Fizyoterapi öğrencisi olan genç kadın, 16 Aralık'ta Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bindiği otobüste toplu tecavüze uğramış, dövülerek hastanelik edilmişti.

Olaydan sonra ülke genelinde protesto gösterileri düzenlenmiş ve Başbakan Manmohan Singh, halkı sükunete davet ederek konuyla ilgili ellerinden geleni yapacakları sözünü vermişti.

CİNAYETLE DE SUÇLANACAKLAR

Tecavüz mağduru kadının hayatını kaybetmesi üzerine, olayın zanlılarına yöneltilen suçlamalara cinayet de eklendi. Hindistan polisi, olayla ilgili gözaltına alınan altı zanlının artık cinayetle suçlandığını ve ölüm cezasıyla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Yetkililer, kamuoyunda büyük yankı uyandıran olayın ardından kadınların toplu taşıma araçlarında korunması için de harekete geçti. Bu çerçevede, otobüs şoförlerinin kimlik kartlarını görünür yerde tutması, otobüslerdeki koyu renkli camların kaldırılması ve kadın yolcuları korumak amacıyla otobüslerde sivil polis bulundurulması planlanıyor./_np/8992/18808992.jpg

PANKARTLAR AÇTILAR

Genç kadının ölümünün ardından protesto gösterileri düzenleyen Hintliler, Yeni Delhi'de iki dakikalık saygı duruşunda bulundu. Gösteriler nedeniyle kentte güvenlik önlemleri artırıldı. Yeni Delhi sokoklarında “Tecavüzcüleri asın” diye sloganlar atıldı, pankartlar açıldı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler