Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Gaziantep Valisi AKP'li Tayyar'a rest çekti!..

Gaziantep Valisi AKP'li Tayyar'a rest çekti!..

Gaziantep Valisi AKP'li Tayyar'a rest çekti!..
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1945 Beğen : 0

Gaziantep valisi Erdal Ata, Haber Türk televizyonunda katıldığı canlı yayında, Gaziantep 'te 20 Ağustos'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Emniyet teşkilatının olayın aydınlatılmasına yönelik çok iyi bir performans gösterdiğini, şu anda soruşturmanın hemen hemen son aşamaya geldiğini, gözaltında 6 kişi bulunduğunu bildiren Ata, şöyle konuştu:

“Emniyet teşkilatımız tüm bilgileri, belgeleri değerlendirerek sonuca ulaşmak üzere. Bu olay arkasında PKK daha önce de bahsettiğimiz gibi kabul etmemiş de olsa deliller, işaretler onları gösteriyor. Olayın arkasında olanlar, talimatı verenler, o olayı organize edenler PKK örgüt üyeleri. Bunlar kesin. Şu anda onların sayısını vermemiz soruşturmanın selameti bakımından doğru değil. Ancak olayın kesinlikle arkasındaki örgüt PKK 'dır. Şu anda bu konuda net bir şey söylemem (yeni gözaltılar) ama olabilir. MOBESE kayıtları, teknik takipler, olay yerindeki birtakım delillerden bu sonuçlara gidildi.”

Vali Ata, Sakarya'da çalınan otomobilin olayda kullanılan, patlayıcı yüklenmiş olan araç olduğunu ve 4 ay önce çalındığını dile getirdi.

Olayla ilgili PKK -El Muhaberat işbirliği iddiasının sorulması üzerine ise Vali Ata, şunları söyledi:

“Bu konuda bir şey söylememiz mümkün değil. Olabilir diye düşünüyoruz. Çünkü biliyorsunuz son dönemde Türkiye ileSuriye arasındaki ilişkilerde yaşanan sorunları biliyoruz. Esad'ın de PKK 'ya her türlü desteği verdiğini bilmeyen yok. Bunu söylemek için de bu konuda fikir yürütmek için de müneccim olmaya gerek yok. Şu anda soruşturma safhasında, bunu destekleyecek herhangi bir bulgu yok. Ama Türkiye 'deki bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birtakım olaylarda muhtemelen Suriye 'nin parmağı olabilir. Emniyet teşkilatımız bu konuda çok iyi çalıştı. Ben başta İl Emniyet Müdürümüzü, çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Bu kadar büyük bir olayın kısa sürede aydınlatılmasını, arkadaşlarımızın en küçük delilleri çok iyi değerlendirerek fedakarca çalışmalarına borçluyuz. Kısa sürede de tüm sonuçlarıyla kamuoyuna açıklanacak.”

ŞAMİL TAYYAR'A CEVABEN: HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN

Vali Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar 'ın “Olaydan 6 saat önce yetkilileri uyardığı ve hiçbir şey yapmadıkları” yönündeki eleştirilerinin sorulması üzerine ise “Ben Sayın milletvekilinin açıklamasını dinlemedim, bilmiyorum ne söylediğini de. Ama herkes kendi görevini yapsın. Böyle bir ihbar, böyle bir bilgi bize gelmedi. Gelmiş olsaydı gereği yapılırdı” yanıtını verdi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler