Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Fransa'yı sarsan tecavüz davası

Fransa'yı sarsan tecavüz davası

Fransa'yı sarsan tecavüz davası
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2239 Beğen : 0

Korunmaları amacıyla yalnızca Nina ve Stephanie takma isimleriyle bilinen iki kadın, 14 ve 15 yaşlarındayken yaşadıkları Fontenay-sous-Bois semtinde aylarca her gün, düzenli olarak toplu tecavüze ve tacize uğradıkları halde, korkularından bunu uzun süre anlatamadıklarını söylüyorlar.Mahkemede tanıklık yapan bir polis, yıllar süren taciz ve tecavüz kurbanı Nina'yı 2005 yılında, yediği dayaktan şuurunu kaybetmiş halde bulduğunu anlattı.

Bu olayı izleyen mahkeme süreci Fransa'da hem gençlerden oluşan çeteler arasında yaygın şiddet ve cinsel saldırganlık kültürü, hem de yargının bu tür olaylara yaklaşımına ilişkin hararetli bir tartışmaya yol açtı.

1999-2000 yılları arasında yaşandığı söylenen olaylarla ilgili olarak şu anda yaşları 29 ile 33 arasında değişen 14 kişi yargılandı.

O yıllarda çoğu çocuk yaşta olup halen iş güç ve aile sahibi yetişkinler haline gelmiş sanıkların bir kısmı, tecavüz iddialarını tamamen reddediyor.

Bazıları ise cinsel ilişkiler yaşandığını, ama kızların buna rıza gösterdiğini iddia ediyorlar.

Mahkeme sürecinde sanıklardan bazılarının şikayetçi kadınlar hakkında sarfettiği "tecavüz edilmeyecek kadar çirkindi", "zevk alıyordu", "yalancı", "seks delisi" gibi sözleri de, müşteki avukatları tarafından protesto edildi.

Sanıkların, suçlu bulunmaları halinde teorik olarak 20 yıla varan hapis cezalarına çarptırılması mümkündü.

Ancak savcılık makamı bu hafta mütalaasında, isnat edilen suçun işlendiği yıllarda kendileri de çocuk yaşta olan sanıklardan 8'i hakkında 5 ila 7 yıl arasında hapis cezaları istedi.

Savcı kalan 6 sanığın suçlamalarla ilgisi hakkında ise, ayrıntıya girmeden "kuşku" bulunduğunu belirtti.

Şikayetçi kadınların avukatları, savcılığın istediği cezaların düşüklüğü karşısında şok geçirdiklerini söylüyorlar.

Savunma avukatları ise istenen cezaları ağır bulduklarını açıkladılar.

Görülen mahkemede karar yarın açıklanacak.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler