Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Eşime İkinci Kadın Gösterdim

Eşime İkinci Kadın Gösterdim

Eşime İkinci Kadın Gösterdim
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2370 Beğen : 0

Muhafazakâr kesime yaşam koçluğu yapan ve "Çokeşlilik yasal olsun" açıklamasıyla tartışma yaratan Sibel Üresin'den şok bir açıklama daha:

"Eşime bir hanım gösterdim 'Almak istermisin' diye"

Geçen yıl yaptığı "Çokeşlilik yasal olsun" açıklamasıyla gündeme oturan Sibel Üresin, yeniden sahnede. Bu kez tartışma yaratacak kitabı 'Tekeşlilik mi O da Ne?'yle.

Habertürk'ten Helin Avşar'a konuşan Üresin'in o açıklamalarından bölümler...

ÇOKEŞLİLİĞİ SAVUNMUYORUM

Toplumumuzda çok ciddi bir yaralanma var, kadın bozuldu. Kadınlara en büyük zararı yine kadın veriyor. O yüzden yaptığım işle, evli çiftlerin hayatlarına iyi geldiğimi hissettiğimde manen çok tatmin oluyorum. Çokeşliliği savunmuyorum. Kuran-ı Kerim'deki gibi yaşanırsa sonuna kadar arkasındayım. Günümüzde çokeşlilerin zina yaptığına yüzde 100 eminim. Bunu eleştiriyorum.

Ben sadece "Bu ülkede çokeşlilik zaten yaşanıyor, resmileşsin" dedim.

BİR ADAM 5 KADINI HAMİLE BIRAKABİLİR

Bir kadın aynı anda 4 adamdan hamile kalabilir mi? Bir kere vücut buna müsait değil. Ama bir adam 5'er dakika arayla 4 kadını hamile bırakabilir. Artık kadınların aklında da bu var. Eşini aldatan çok evli kadın geliyor.

Ben bu sıcak bakmıyorum. Ardından tövbe edilmeli. İnsanız, günaha meyilliyiz. Ama Allah diyor ki:

"En çok kulumun günah işledikten sonra tövbesini severim."

Allah kulunu yargılamadan önce son nefesini vermesini bekler, son anda imana gelebilir diye.

'TEKEŞLİ ANCAK BİR, İKİ KİŞİ GÖSTEREBİLİRİM'

Çok sayıda çokeşli çiftle görüşüyordum. Bu durumdan o kadar rahatsızlık duydumki böyle bir açıklama yaptım. Sonrasında müşteri potansiyelim üç kat arttı. Neredeyse elimi sallasam çokeşliymiş. "Tekeşli kim" derseniz ancak bir, iki kişi gösterebilirim.

KADINLAR MUTLU DEĞİL

Toplum tarafından onaylanmamış bir ilişki. Hangi kadın göğsünü gere gere "Kocamın ikinci karısıyım" diyebilir?

"Akıllı bir kadın olsaydın bir şeylerin teminatını alırdın ve bu işi öyle götürürdün. Şu an hukuken hiçbir hakkın yok. Adam bıraksa ortadasın" diyorum. Kendilerini kullandırmaya meraklılar. Zannediyorlar ki beraber olduktan sonra ondan vazgeçemeyecek. Erkekler bu kadar sadık değil. Alacağını aldıktan sonra seni silmek istiyor. Kaldı ki imam nikâhlısın. Boşaması üçten dokuza dediği an bitti. Bu durumdan rahatsız olmaktan başka yapacak bir şey yok. Özellikle erkeklerle konuşuyorum. İmamnikâhı yapmış, ayrı ev açmış. Çokeşlilik farz değil. Yapmışsa adaletli davranmak farz.

EŞİME İKİNCİ KADIN GÖSTERDİM

Üresin, "Eşiniz böyle bir şey yapsa ne yaparsınız?" sorusuna ise yine tartışılacak bir yanıt verdi:

"Eşime bir hanım gösterdim "Almak ister misin" diye. Aleni olunca da bence yapmak istemiyordur. Adama izin verdim, kişi de gösterdim. Kabul etmedi. Hangi adam karısını aldatırken izin alıyor? Eziyeti olabilir, psikolojik şiddet uygulayabilir, bundan dolayı ayrılırım. İkinci biri yüzünden evliliğimi bitirmem. Bitirenlere de sıcak bakmıyorum.

İkinci hanımların çoğu genç, bekâr, hiç evlenmemiş. Hangi adam 40 yaşında kadını ikinci eş olarak almış. İkinci hanımlar cahil oluyor diye bir kanı var. Bu da çok yanlış. Hepsi üniversite mezunu, bakımlı ve hoş kadınlar.

Çokeşlilik daha çok hangi kesimde görülüyor?

Erkek her durumda bunu yapar. Sağcısı yaparsa eşimder, solcusu yaparsa metresim. Olaya kadın mağduriyeti olarak bakıyorum.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler