Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun Mektubuna Cevap

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun Mektubuna Cevap

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun Mektubuna Cevap
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2089 Beğen : 0

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Suriye konusunda Chp 'nin haklı olan halklardan yana daima açık ve net bir tutum içinde olmasının beklendiğini belirterek, "Zalim ile mazlum, katil ile maktul, haklı ile haksız arasında ayrım yapmayan siyasi bir tutum insani ve ahlaki değildir. Chp yönetimi bu insani ve ahlaki zaaf ile maluldür. Bu tutumun Suriye krizine çözüm üretmesi mümkün değildir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Suriye konusundaki gelişmelere ilişkin dün yolladığı mektuba 4 sayfalık bir mektupla cevap verdi. Erdoğan, Suriye konusunda Chp 'nin haklı olan halklardan yana daima açık ve net bir tutum içinde olmasının beklendiğini belirterek, "Zalim ile mazlum, katil ile maktul, haklı ile haksız arasında ayrım yapmayan siyasi bir tutum insani ve ahlaki değildir. Chp yönetimi bu insani ve ahlaki zaaf ile maluldür. Bu tutumun Suriye krizine çözüm üretmesi mümkün değildir" dedi. Erdoğan, Suriye 'de yaşanan gelişmelere karşı Türkiye 'nin 'etkili ağırlık koyabilecek' iken bunu 'yapamadığı' iddialarının gerçeklerle bağdaşmadığını belirterek, " Türkiye 'nin Mart 2011'den bu yana üzerinde çalıştığı ve en son Cenevre Toplantısı sonrasında yayınlanan bildiride yer alan planı, yeni ve orijinal bir öneri gibi sunmaktasınız ve yine mektubunuzda Suriye rejiminin katliamlara devam etmek konusunda ısrarının her türlü çözüm sürecini baltaladığını görmezden gelmektesiniz" ifadelerini kullandı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler