Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Erdoğan, Obama ile Gülen'i konuşacak

Erdoğan, Obama ile Gülen'i konuşacak

Erdoğan, Obama ile Gülen'i konuşacak
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1364 Beğen : 0

Erdoğan'ın, NATO zirvesi kapsamında bulunduğu Galler'de bugün akşamüstü saatlerinde Obama ile görüşmesi bekleniyor. Erdoğan gazetecilere, görüşmede Obama'dan Gülen'in iadesini isteyeceğini söyledi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , NATO Zirvesi nedeniyle eşzamanlı olarak Galler’de bulunduğu ABD Başkanı Obama ile bugün bir görüşme yapacak. Galler’e giderken uçakta gazetecilere konuşan Erdoğan, görüşmenin ana gündem maddesinin Fethullah Gülen olacağını söyledi.

Obama'ya "Madem stratejik ortağız, bunu deport edin ya da bize verin” diyeceğini anlatan Erdoğan, 17 ve 25 Aralık soruşturmasını yürüten polislere yönelik operasyonlar için de "temizlik harekatı" tanımlamasını kullandı.

"YA VERİN YA DA SINIRDIŞI EDİN"

Erdoğan, "Obama'yla yapacağınız görüşmede, 'Paralel Yapı' gündeme gelecek mi?" bir soru üzerine şu açıklamayı yaptı: Türkiye 'de elde bilgi-belge olmadan ne yapacaksınız diyenler var. Oysa bütün her şey, dinlemeler, tapeler ortada. Bir ülkenin başbakanı dinlendi, bir ülkenin bakanları dinleniyor, bundan daha büyük belge olur mu? Bunlar ortaya çıkarıldı ve yayınlandı... Şu anda bu adamlar bütün elektronik cihazları vesaireleri kaçırmak suretiyle delilleri yok etme noktasına geldiler. Bunlar adeta bir casusluk örgütü oluşturmuşlar. Bütün bu işlerin odaklandığı merkez şu anda Pensilvanya. Pensilvanya Amerika'dan başka bir yerde değil. Biz de tabii Amerika'dan, madem biz stratejik ortağız, madem bizim aramızda bir model ortaklık var, siz nasıl bizden zaman zaman bazı teröristleri istiyorsunuz biz de size veriyorsak, şu anda biz de size diyoruz ki, böyle böyle. Ya bunu deport (sınır dışı) edin ya da verecekseniz bize verin. Bunlar çok açık ve net olarak ortada. Gelsin ülkesinde yaşasın. Madem suçu muçu olmadığını söylüyor... Gelsin burada yaşasın. İdare edecekse buradan idare etsin, siyasete soyunacaksa burada soyunsun.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler