Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem En çok silah alan ülke Hindistan

En çok silah alan ülke Hindistan

En çok silah alan ülke Hindistan
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1782 Beğen : 0

Stockholm Uluslararası Barış Enstitüsü SIPRI'nin raporu, 2007-2011 yılları arasında silah alımında Asya ülkelerinin başı çektiğini gösteriyor. Listede yüzde 10'luk ithalat payına sahip Hindistan birinci sırada yeralıyor. İkinci sırada, yüzde 6 ithalat payına sahip Güney Kore bulunuyor.

Çin ve Pakistan'ın ithalat oranlarıysa yüzde beş. Singapur da en çok silah satın alan ülkeler sıralamasında yüzde 4'le beşinci sırada.

ABD DÖRDÜNCÜ SIRADA
Rapora göre, Asya ve Pasifik ülkeleri silah piyasasında yüzde 44'lük ithalat payıyla başı çeken bölge oldu. Avrupa yüzde 19'la ikinci, Ortadoğu yüzde 17 ile üçüncü olurken, Amerika kıtası yüzde 11 ile dördüncü sırada yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Afrika'daki çalkantılı dönemin ardından Mısır ve Tunus'a en çok silah satan ülke konumunu koruyor.

YUNANİSTAN SİLAH ALMADI
Kuzey Afrika ülkelerinin son beş yıldaki silah alımı yüzde 273 artış gösterdi. Suriye'nin ise 2007-2011 arasında, ağırlıklı olarak Rusya'dan gerçekleştirdiği silah alımları önceki beş yıla göre yüzde 580 arttı. Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'ın, silah ithalatı yüzde 18 azalırken, Atina geçen yıl yeni silah siparişi vermedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler