Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Düğünde dans edenlere ölüm cezası

Düğünde dans edenlere ölüm cezası

Düğünde dans edenlere ölüm cezası
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1974 Beğen : 0

Pakistan'ın kuzeyinde 4 kadın ve 2 erkeğin, düğün töreni sırasında şarkı söyledikleri ve dans ettikleri gerekçesiyle öldürülmesi istendi.

Polis yetkilisi Abdülmecid Afridi, başkent İslamabad'ın kuzeyindeki dağlık Kohistan bölgesinde, bir kasabada cep telefonuyla filme alınan düğün görüntülerinden sonra, din görevlilerinin fetva yayımladığını belirtti.

Afridi, görevlilerin önce erkeklerin öldürülmesine karar verdiğini, ancak erkeklerin kaçtığını, kadınların güvende olduğunu ve yardım için bir ekibin bölgeye gönderildiğini söyledi. Olayın iki aşiret arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklanıyor olabileceğini belirten Afridi, kadınların erkeklere yakın olduklarına dair kanıt olmadığını da vurguladı.

Pakistan İnsan Hakları Komisyonu'na göre geçen yıl 943 kadın ve kız çocuğu "namus cinayetinin" kurbanı oldu. Aşiret kanunları, düğünlerde kadın ve erkeklerin bir arada olmasını yasaklıyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler