Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Demirtaş'ın Erdoğan'dan ilginç isteği!

Demirtaş'ın Erdoğan'dan ilginç isteği!

Demirtaş'ın Erdoğan'dan ilginç isteği!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1779 Beğen : 0
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan'ın canlı kalkan eleştirilerine cevap verdi. Erdoğan'ın canlı kalkan eylemini anlamadığını iddia eden Demirtaş, eylemin her iki taraftan da daha fazla ölümlerin olmaması için gerçekleştirildiğini söyledi.

Demirtaş, BDP 2. İl Olağan Kongresi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ”canlı kalkan” ile ilgili söylediği sözleri anımsatması üzerine Demirtaş, şöyle konuştu:

”Kendisinin yaptığı konuşmadan anlaşılıyor ki canlı kalkanın ne demek olduğunu anlamamış. Canlı kalkan aktivitesi, eylemi nedir bunu anlamamış. Adana’da yaptığı konuşmada bu çok net anlaşılıyor. Bu eylemi gerçekleştiren insanlar, ’iki taraf birbirini öldürmesin’ diye ortaya kendi bedenlerini koyuyorlar. Hem askerin, polisin hem de PKK’lıların canının değerli olduğunun, önemli olduğunun mesajını veriyorlar. Yani canlı kalkanlar, sadece PKK’lıları korumak için bir aktivite içerisinde değiller.

"ERDOĞAN DA CANLI KALKAN OLSUN"

Başbakan olarak çıksın askeri operasyon bölgelerine gitsin, ’durun’ desin, ’birbirinizi öldürmeyin’ desin, ’ben de canlı kalkan olacağım’ desin. Bizden daha iyisini yapsın, biz de onu alkışlayalım ama gençler birbirlerini öldürürken, bu ülkenin evlatları çocukları birbirini öldürürken kendi canını ortaya koyup gidip ’bu savaş dursun’ diye çaba sarf edenlere de hakaret etmesin. Biz alkışlayacağız kendisini. Daha güzel canlı kalkan eylemlerini kendisinden bekliyoruz.”

"HÜKÜMET DOĞRU BİR ÇABA İÇERİSİNDE DEĞİL"

Bir gazetecinin, ”Süreç devam ediyor çatışmalar sürüyor. Bu konuda öngörünüz nedir?” sorusuna Demirtaş, ”Umutsuz değiliz tabii ki. Her zaman her yerde umudu korumak gerekir. Çözüm adına ümidi korumak gerekir. Hükümet politikalarına baktığımızda gerçekten ne akan kanın durması için ne de kalıcı gerçek bir çözüm için ’doğru bir çaba içerisinde değil’ diye düşünüyoruz ama umudu korumak gerekir” yanıtını verdi


Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler