Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Clinton'dan önce Türk bayrağı krizi

Clinton'dan önce Türk bayrağı krizi

Clinton'dan önce Türk bayrağı krizi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1952 Beğen : 0

Basın toplantısı öncesi Clinton'ın konuşma yapacağı kürsünün arkasındaki Türk bayrağı, görevliler tarafından değiştirildi. Görevliler Türk bayrağına şekil vermek için uzun süre uğraştı.

ABD Dışişleri Bakanı Clinton'ın basın toplantısı öncesi Clinton'ın önünde duracağı kürsünün arkasına Türk ve ABD bayrakları yerleştirildi. Ancak Türk bayrağı görevliler tarafından beğenilmedi. Bunun üzerine bayrak değiştirildi. Ancak görevliler değiştirilen Türk bayrağına bu kez duruşundan memnun olmadı.

Türk bayrağına şekil vermek için biri kadın diğeri erkek iki görevli uzun süre uğraştı. Bu kez de Türk bayrağının üzerinde bulunan ay ve yıldızın hangi yönde duracağı konusunda sorun yaşandı. İki görevli başka bir görevlinin yönlendirmesiyle bayrağın üzerindeki ay ve yıldızı sağa çevirdi. Türk bayrağının güzel görünmesi için büyük çaba sarf eden iki görevli bayrağa şekil vermeyi başardı.

TÜRKİYE'DEN AYRILDI

ABD Dışişleri Bakanı Clinton, basın toplantısının ardından Türkiye'den ayrıldı. Clinton'ı, Atatürk Havalimanı'ndan, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Deniz ve diğer yetkililer uğurladı.

İstanbul'da düzenlenen "Suriye Halkının Dostları Grubu" toplantısına katılan Clinton, temasları kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la da bir araya geldi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler