Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Cinsel İstismar Davası Sonuçlandı

Cinsel İstismar Davası Sonuçlandı

Cinsel İstismar Davası Sonuçlandı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 1 Okunma : 2602 Beğen : 0

Siirt'te bir ilköğretim okulundaki 4 kız öğrenciye yönelik cinsel istismar iddiasıyla ilgili davada, tutuksuz yargılanan 10 sanığa 2 ile 10 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve ''gizlilik kararı'' bulunan davanın bugünkü duruşmasına, tutuksuz olarak yargılanan 25 sanıktan 4'ü katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da müdahil olarak duruşmada yeraldı. Mahkeme heyeti, 10 sanığa 2 ile 10 yıl 5 ay arasında değişen hapis cezaları verdi. Diğer 15 sanığın ise beraatine karar verildi.

Ayrı bir dosyada tutuklu olarak yargılanan okulun müdür yardımcısının duruşması ise tanıkların dinlenmesi için 30 Mayıs 2012 tarihine ertelendi.Yazar Hakkında

 • @Dünya Dinleri

  @Dünya Dinleri

  Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

  Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorumlar 1

 • HÜRREM BARIŞ

  HÜRREM BARIŞ

  Bu yönü ile iddia konusu eylemler açısından cezai mesuliyeti 2 ila 3 yıldan 10 ila 15 yıla çıkartan son derece ciddi bir ağırlatıcı sebebin sanık yahut sanıklar hakkında tatbikinin hukuken kabul edilebilmesi son derece güçtür. Zira, cebren ırza geçmede dahi ceza, yetişkinlerde 7 yıl, çocuklarda 8 yıl iken basit bir cinsel eylemde ruh sağlığının herhangi bir suretle bozulduğundan bahisle bu ceza nasıl olur da 10 ila 15 yıla çıkar?

  Cevapla

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler