Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem CHP'den flaş Uludere açıklaması!

CHP'den flaş Uludere açıklaması!

CHP'den flaş Uludere açıklaması!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1670 Beğen : 0

CHP Merkez Yönetim Kurulu, Uludere'de 34 köylünün hayatını kaybettiği olayla ilgili Başbakan Erdoğan'ı özür dilemeye çağırdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, hükümetin suçu ve bir siyasal cinayet olarak değerlendirdi.

Uludere tartışması AK Parti ve CHP'yi bir kez daha karşı karşıya getirdi. Wall Street Journal'ın dünkü haberi gündeme bomba gibi düştü. Kameralar karşısına geçen Güler'in hedefinde hükümet vardı. Güler, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde şehit olan asker aileleri ile Türk milletine başsağlığı diledi.

Bir başka üzücü haberi de Şırnak'tan aldıklarını, AK Parti Şırnak İl Başkan Yardımcısı Ali Kılınç'ın kurşunlanarak öldürüldüğünü öğrendiklerini belirten Güler, bu saldırının nedenlerinin yakında ortaya çıkacağını kaydetti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun doğrudan üzüntülerini bildirmek için Kılınç'ın ailesine ulaşmaya çalıştığını anlatan Güler, ''AKP ailesinin, Ali Kılınç'ın başı sağ olsun'' dedi.

ERDOĞAN ÖZÜR DİLESİN

Uludere'deki olayla ilgili olarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve parti üyelerinin çok sık olarak ''İstihbaratın nereden geldiğini'' sorduklarını ifade eden Güler, şunları kaydetti:

''Bunun yanıtını alamadık. Bunun yanıtını ne yazık ki dün bir Amerikan gazetesi verdi. Dedi ki; 'İstihbaratı, ABD istihbaratı verdi' Yani okyanus ötesinden aldığımız bir istihbaratla hareket ettiğimizi öne sürdü. Daha önce Başbakan, 'Milli kaynaklıdır istihbarat' demişti. Ortada halkımızı yanlış bilgilendiren daha açık söyleyelim halkımıza yalan söyleyen bir Başbakan var. Bu yalanı özür dileyerek düzeltmesi gerektiği kanısındayız. Ülkemizin en kritik konularını, yabancı bir istihbarat teşkilatına teslim etmiş olan bu hükümetin sorumluluğunun artık farkına varması kanısındayız. Aslında 'millidir istihbarat kaynağı' dendikten sonra şimdi bir Amerikan kaynağının söz konusu olduğunu duyunca doğrusu, MYK içindeki değerledirmemiz şu oldu; AKP iktidarı ABD'yi o kadar çok kendinden sayıyor ki bu gayri milli kaynağı, milli saymış olabilir.''

SİYASAL CİNAYET

''Biz Uludere operasyonunda 34 yurttaşımızın, bunların 17'si 17 yaş altında olan çocuklarımızın yabancı istihbarat kaynaklarına dayanılarak katledilmesini hükümetin suçu ve bir siyasal cinayet olarak değerlendiriyoruz'' diyen Güler, iktidara sert sözlerle yüklendi:

''Burada verilen yanlış bilgiler manzumesine artık bir son verilmesini, özür dilenmesini ve doğru bilgi ile kamuoyunun aydınlatılmasını talep ediyoruz. Bunun kaza, kader, ecel olmadığını en başından beri söylemiştik. İstihbaratın kaynağını en başından sormuştuk, şimdi gelinen nokta hala karanlıktır. Hükümetten sorumluluğunu yerine getirmesini ve açıklama yapmasını bekliyoruz.''Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler