Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem ’Bombanın şeytanı’ PKK’da

’Bombanın şeytanı’ PKK’da

’Bombanın şeytanı’ PKK’da
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1876 Beğen : 0

Gaziantep’te 9 kişin ölümüne neden olan bombalı saldırıyı organize ettiği gerekçesiyle aranan Firaz kod adlı Murat Filiz’le birlikte PKK’nın Suriye’nin Afrin kentindeki kampından Türkiye’ye geçen ve Antalya bölgesindeki eylemlerden sonra yakalanan Özgür murat kod adlı “bombacı” Barış Kızılçay, PKK’nın terör eylemlerinde kullandığı patlayıcılarla ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Bu bilgiler, terörle mücadele eden güvenlik güçleri ile hedefteki sivillerin nasıl bir yapıyla karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

Milliyet'in haberine göre Kızılçay, örgütün Ankara’da telekomünikasyonun kalbi olarak bilinen bir merkezi ve Antalya Havalimanı’nı hedef aldığını anlatırken, sivillerin öldüğü eylemleri TAK’ın üstlendiğini de belirtti.

Kızılçay, örgütün Kandil’deki kamplarında faaliyet gösteren Özel Kuvvetler adlı eylem grubu kapsamında üç ayrı okul bulunduğunu anlattı. PKK’nın Özel Kuvvetleri’ne bağlı “Özel Operasyon Okulu”, “Suikast Okulu” ve “Ağır Silah Okulu” bulunduğunu açıklayan Kızılçay, ifadesinde özetle şu bilgileri verdi:

- Ağır silah okulu: Bu okulun sorumlusu 2004 katılımlı ve ilkokul mezunu Bitlisli Mahir koddur. Bu okulda, 6 aylık dönemlerde 20’şer olarak iki dönemde 40 kişi eğitim alır. Okul, Zap bölgesindedir. Ağır silahların portatif olarak dönüştürülmesini, kullanacak kişilere eğitim verilmesi çalışmaları örgütlenir. Katılanlar, Özel Kuvvetlerin seçme kişilerindendir. Okulda, 12.5 mm. çapında namlusu olan Doçka olarak bilinen uçaksavarların sabit ayaklarının yerine seyyar taşınabilen pratik malzemelerin yapılması ve kullanılması öğretilir. Uçaksavarın namlusunda yapılan değişiklikle eski Kanas silahının tetik tertibatı takılarak atış oranları isabetli yarı otomatik silah üretilmektedir. Silahın tasarımcısı Rus’tur. Ayrıca, laser sistemi ile pratik atış yapabilen havan silahları imal edilir.

- Suikast okulu: Bu okul Gare alanı içinde araç gereç imalatı, bilgisayar programcılığı gibi bölümlerden oluşur. 20-30 kişilik mevcudu olan bir okuldur. Okulda, pratik şehir eylemi için sigara paketi, cips paketi, konserve ve benzeri düzenek şeklinde, 5, 10, 15, 20 dakikalık süreleri olan çok incelenmeden, herhangi bir noktadan dikkat çekmeyen, içinde RDX, çok şiddetli patlayıcılar olan kola ve gazoz karışımlı patlayıcılar öğretilir. Okulda, “Patlayıcıların Şeytanı” olarak isimlendirilen bir patlayıcı çeşidi vardır. Patlayıcının miktarı 250 ml. Yaptığı hasar 1.75 boylarında ve 65-70 kilogramlık bir kişinin toplayabildiğimiz miktarı 15 kilogramdır.(Patlayıcıdan etkilenen)

ŞİFRELİ DEVRELER VAR

- Özel Operasyon Okulu: Gare alanındadır. Okulda uzaktan kumandalı devreler üretilir.

- TOL F1 devresi: Oyuncak arabaların entegrelerinin sökülmesi ile şifrelenen istikrarlı devredir. Etki alanı 4-6 kilometredir.

- TOL AGİT devresi: Etkili mesafesi 4-5 kilometredir. Teknik özellikleri yüksektir. Saatte 180 kilometre hızla giden bir aracı maksimum 40 santimetrede yakalar. Tetikleme hızı oldukça yüksek bir devredir.

- TOL RIZA devresi: Tol Agit ile aynı özelliği taşır.

- TOL QAZİ devresi: Tol Rıza ile aynı özelliği taşır.

- TOL ZİLAN devresi: YAESU muhabere cihazı verici modül olarak kullanılır. Açık mesafede bulunması halinde 30 kilometreden 10 faktöriyellik şifreyi 4 haneli şifre ile fünyelere çıkış yaptırır. Parazitlere, yanlış şifrelere karşı kendini resetleyebilme özelliği vardır. Bir kişinin bu devrenin şifresini doğru olarak çözmesinin tek yolu 324 yıl boyunca şifre göndermesidir.

- ANTI JAMMER devresi: Son zamanlarda askeri konvoylarda jammer aracının fazlalaşması neticesinde tasarımına başlanan bir devredir. Üç ayrı devre bir set olarak çalışır. Çalışma mantığı jammer aracına göredir. Hangi tür araç bu setin yanından geçerse geçsin pasifken, jammer aracı geçtiğinde setlerin fünyelere enerji vermesi mümkündür.

- KOPAN TEL (ÇİTLEMBİK) devresi: Bobin telinin kopması ile fünye çıkışlarında enerji gönderilmesi tekniği ile farklı alanlarda anti jammer olarak kullanılır. Yanyana beş jammer cihazı gelse bile jammer cihazının etkisi olmaz ve patlayacak düzenek patlar.

- Bombalı saldırılar: Elektro manyetik bomba düzeneği kullanılarak Ankara’daki telekomünikasyonunun kalbi olarak belirtilen yer hedef alınmaktadır. Bomba düzeneğinin büyük çaplı olmasından dolayı kapalı kasa bir araçla eylem yapılmasının tasarlandığını biliyorum. Aynı düzenekle Antalya Havalimanı’na yönelik olarak eylem gerçekleştirileceği yönünde tasarılar var.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler