Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem BM’den tarihi açıklama!

BM’den tarihi açıklama!

BM’den tarihi açıklama!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1884 Beğen : 0

Abbas ile Ban, ”Gazze’de Filistinlilerin durumu, çocukların, kadınların ve yaşlıların öldürülmesi, İsrail’in saldırıları sebebiyle altyapının çökmesi” konularını görüşmek üzere bir araya geldi.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Ban Ki-mun’dan İsrail’in Gazze saldırısını durdurması yönünde çaba göstermesini talep etti.
Şiddet olaylarının sona ermesi için iki devletli çözümün ve bunun için müzakerelerin başlatılması gerektiğinin altını çizen Ban Ki-mun, ” Filistin devleti kurulmasının vakti geldi” ifadelerini kullandı. Abbas ile Gazze’ye acil yardım gönderilmesi konusunu masaya yatırdıklarını belirten Ban, İsrail’e Gazze saldırılarını durdurması çağrısında bulundu.
Ban Ki-mun’un da ablukanın kaldırılması ve Gazze’de zor durumda olan ailelere acil insani yardım yapılması için çalıştığını belirten Abbas, görüşmede İsrail’in Batı Şeria ve Kudüs’teki ihlallerini BM Genel Sekreteri ile paylaştığını söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler