Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Bingöl'de çatışma: 3 asker şehit!

Bingöl'de çatışma: 3 asker şehit!

Bingöl'de çatışma: 3 asker şehit!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2142 Beğen : 0
Bingöl’de güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada 3 güvenlik görevlisi şehit oldu. Çatışmalarda 3 korucu ve 5 asker de yaralandı. Öte yandan Hakkari'nin Kato Dağı bölgesine karadan ve havadan askeri sevkıyat devam ediyor.

Genç ilçesinde bir haftadır operasyon yürüten güvenlik güçlerinin, Yolaçtı köyü kırsalında arama-tarama yaptığı sırada PKK’lı teröristlerle sıcak temas sağlandı.

Teröristlerin yapılan 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık vermesi üzerine, çıkan ilk çatışmada 4 PKK’lı öldürüldü.

Olaydan birkaç saat sonra ikinci kez çatışma yaşandı. Bu çatışmada 3 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Çatışmada, 3’ü köy korucusu 8 güvenlik grevlisi de yaralandı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

''Askerimiz Bingöl'de aldığı istihbaratı değerlendirerek arazi arama tarama çalışmaları esnasında sıcak temas gerçekleşmiş. İlk temasta dört terörist etkisiz hale getirildi. Ardından birkaç saat sonrası, yani öğle saatlerinde yeniden bir temas sağlandı. O esnada da maalesef üç arkadaşımızı kaybettik. Üç şehidimiz var. 8 yaralımız var. Üç tanesi geçici köy korucusu olmak üzere. Alandaki sıcak temas devam ediyor."
Bölgede başlatılan operasyonlar devam ediyor.

BÖLGE ABLUKAYA ALINIYOR

Hakkari'nin Kato Dağı bölgesine karadan ve havadan askeri sevkıyat devam ediyor.
Bugün öğle saatlerinde onlarca askeri araç, Geçitli bölgesine takviye kuvvet olarak gönderildi. Konvoya karlı dağların zirvelerinde devriye görevi yapan 3 helikopter eşlik etti.

Özellikle yaz aylarında PKK mensuplarının üst olarak kullandığı ve yer yer askeri araçların geçtiği yola mayınların döşediği Geçitli bölgesindeki Kato Dağı'nın bir hafta içerisinde tamamen ablukaya alınması bekleniyor.


MARDİN'DE YİNE ASKERE HAİN TUZAK


Mardin'de PKK'lı teröristlerce yola döşenen mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 asker hafif şekilde yaralandı.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, yaptığı açıklamada, Sultan köyü yakınlarında güvenlik güçlerinin yol kenarında dedektörle mayın araması yaptığı sırada önceden döşenmiş mayının patladığını bildirdi. Ayvaz, patlamada 1 askerin elinden hafif yaralandığını belirtti.
Öte yandan, patlama nedeniyle karayolu bir süre trafiğe kapatılırken olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı.


Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler