Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem B.Ç'nin annesi cezaevinde öldü

B.Ç'nin annesi cezaevinde öldü

B.Ç'nin annesi cezaevinde öldü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2976 Beğen : 0

Livaze Ç, tutuklu bulunduğu Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde hayatını kaybetti. Livaze Ç'nin cenazesi, Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

İlk belirlemelere göre, kalp krizinden öldüğü bildirilen Livaze Ç'nin, kesin ölüm nedeninin otopsi sonucunda belli olacağı belirtildi.

Livaze Ç'nin cenazesi, Bursa Adli Tıp Kurumu morgundaki otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Cenazeyi almaya gelenlerden Livaze Ç'nin annesi Emine A, ''Yavrumu suçsuz yere cezaevine koydular. Yavrumu suçsuz günahsız o deliğe koydular. Öldü yavrum işte. Yavrumu suçsuz yere mezara koydular. Hakkımı helal etmiyorum'' diyerek gözyaşı döktü.

Lizave Ç'nin kız kardeşi Esma Ü, ''Ablam, bu damgaya dayanamadı. Kalp krizi geçirdi öldü. Benim ablam karıncayı bile incitecek bir kadın değildi'' dedi.

Adli Tıp Kurumu'na gelen mağdur B.Ç de ''Affet beni anne, beni de götür'' diyerek gözyaşı döktü.

Aileye teslim edilen cenazenin, İnegöl'de toprağa verileceği bildirildi.


Mahkeme süreci

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi, 16 Eylül 2009 yılındaki ilk karar duruşmasında Hüseyin Üzmez hakkında, ''cinsel istismar'' ve ''küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma'' suçlarından 13 yıl 1 ay 15 gün hapis, ''hürriyeti tahdit'' suçundan ise beraat kararı vermişti.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, sanık avukatlarının cezayı fazla, mağdur B.Ç'nin avukatlarının ise az bulup itiraz etmesi üzerine, yerel mahkemenin verdiği iki kararı da usulden bozarak, yeniden yargılanma yapılmasına hükmetmişti.

Yeniden yargılanan Üzmez, 9 Mart 2011 yılındaki karar duruşmasında, yerel mahkemece ''cinsel istismar ve küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma'' suçundan aynı cezaya çarptırılmış, ''hürriyeti tahdit'' suçundan ise yine beraat etmişti. Üzmez, bu kararla birlikte tahliye edilmişti.

Yargıtay 14. Ceza Dairesi, Hüseyin Üzmez'e, ''cinsel istismar'' ve ''küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma'' suçlarından verilen 13 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezasını onamış, ''hürriyeti tahdit'' suçundan yeniden yargılanmasına hükmetmişti.

Yargıtay tarafından hapis cezasının onanmasının ardından Üzmez, kaldığı bakımevinden alınarak Sincan Cezaevi'ne gönderilmişti. Mağdur B.Ç'nin annesi sanık Livaze Ç. hakkında daha önce verilen beraat kararları da Yargıtay tarafından bozulmuştu.

Bu kararın ardından Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi ise Hüseyin Üzmez'e ''hürriyeti tahdit'' suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün, Livaze Ç'ye ise 16 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası vermişti. Livaze Ç, bu kararın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler