Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Barışmanın nedeni Suriye

Barışmanın nedeni Suriye

Barışmanın nedeni Suriye
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1904 Beğen : 0

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye’den Mavi Marmara olayı nedeniyle özür dilenmesinin nedeni hakkından dün ilk kez açıklamada bulundu.

Netanyahu, resmi Facebook sayfasında yayınladığı mesajda, özrü, “Suriye krizinin derinleşmesine” bağladı. “Bizim için en büyük tehlike Suriye’deki kimyasal silahların terörist grupların eline geçmesidir” diye belirten İsrail Başbakanı, Türkiye ile İsrail’in “iletişim kurarak bölgesel sorunlara karşı koyabileceğini” belirtti.

Netanyahu ayrıca Mavi Marmara saldırısına ilişkin Türkiye’den özür dilemesine yönelik, son üç yılda pek çok girişimde bulunulduğunu da hatırlattı.

Öte yandan İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon da “Türkiye’den özür dilemenin aklı başında bir karar olduğunu” belirtti. Yalon da Türkiye’den böyle bir zamanda özür dilenmesinin bölgesel değişimlerle ilgili olduğunu da dile getirdi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler