Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Annan, sınırdaki kampları gezdi

Annan, sınırdaki kampları gezdi

Annan, sınırdaki kampları gezdi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1839 Beğen : 0

BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Kofi Annan, Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki Suriyelilerin kaldığı çadır kente geldi.

Annan, Kilis'teki konteyner kentte helikopterle havadan incelemelerde bulunmasının ardından Yayladağı İlçesi'ndeki eski TEKEL binasının bulunduğu alanda kurulu çadırkentte geldi. Annan, çadırkentte incelemelere başladı. Annan'ın çadırkentte gelişinde bazı Suriyeliler, Beşşar Esed aleyhine slogan attı.

Bu arada, Suriye'deki olaylar sonrasında Türkiye sığınan Suriyeliler için 30 Nisan 2011 tarihinde kurulan ilk çadırkent olan Yayladağı kampında şu an 2 bin 700 kişi kalıyor.

Ayrıca, ziyaret öncesi çadırkent etrafında geniş güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü. Annan'ın ziyaretini de çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu canlı yayın araçlarıyla takip ediyor.

Bu arada ziyaret öncesi çadırkentte kalan bir grup Suriyeli, açtıkları İngilizce ve Arapça pankartlarlaSuriye'deki ölümlerin durdurulmasını istedi. Suriyeliler açtığı pankartlarda ''Söz bitti, fazla taahhüt fazla kan'' şeklinde sloganlar yazdığı görüldü.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler