Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem "Altın Şafak" lideri Müslümanları kızdırdı

"Altın Şafak" lideri Müslümanları kızdırdı

"Altın Şafak" lideri Müslümanları kızdırdı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1796 Beğen : 0

Altın Şafak Partisi'nin, Geçen Paskalya bayramı öncesi Atina şehir merkezinde sadece Yunanlılar için gıda yardımı şovunun, Atina Belediye Başkanı Yorgo Kaminis'in emri ile polis tarafından engellenmesine öfkelenen Mihaliolakos "Ekstra" adlı televizyonun haber bültenine canlı bağlandı ve Müslümanlar hakkında ne düşündüğünü açık şekilde ortaya koyan bir güya "espri" yaptı.

Mihaliolakos ile haber bülteninin sunucusu arasında şu diyalog geçti:

-Fakir Yunanlılar için gıda yardımı yaptığımız aşevimize Müslümanları da davet edeceğiz.
-Ciddi misiniz?
-Evet domuz eti servisi yapacağız.

Ana muhalefetteki Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) milletvekili Petros Tatsopulos, ırkçı-faşist liderin bu sözlerine alaycı ve hironik bir dille "Mihalilolakos'un söyledikleri National Geographic'in "Domuzlar neye güler" belgeselinde yayınlanacak" diye cevap verdi.

Paskalya öncesinde Altın Şafak'ın sadece Yunanlılara gıda yardımı polis müdahalesiyle engellenince, ırkçı-faşist milletvekili Yorgo Yermenis, Atina Belediye Başkanı Kaminis'e saldırarak yumruklamaya çalışmış, ancak yumruğu belediyenin aşevinde yemek bekleyen 12 yaşındaki fakir bir kız çocuğuna isabet etmişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler