Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Ak Parti İlçe Başkanı kaçırıldı

Ak Parti İlçe Başkanı kaçırıldı

Ak Parti İlçe Başkanı kaçırıldı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1751 Beğen : 0

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Ak Parti İlçe Başkanı Veysel Çelik'in beraberinde bir gurupla birlikte Muş'a gittiği minibüs PKK'lılar tarafından durduruldu.

PKK'lıların minibüsten indirdikleri Çelik'i yanlarına alarak kırsal bölgeye kaçtıkları belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 2006 yılından beri AK Parti İlçe Başkanlığı yapan Veysel Çelik, terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak kırsal alana götürüldü.

Görgü tanığı, teröristlerin Kulp-Muş karayolundaki dar virajlı bölgede yolu keserek kimlik kontrolü yaptığını söyledi. Görgü tanığı, “Yolun sağında, solunda ve araçların geliş gidiş istikametine doğru nöbetçiler yerleştirmişlerdi. Bizimle birlikte onlarca aracı durdurarak kimlik kontrolünden geçirdiler. Hepimizin kimliğini tek tek baktılar. Yaklaşık 2 saat boyunca beklettiler. Konvoy uzayınca kimlik kontrolünden vazgeçtiler.

AK Parti Kulp ilçe başkanı Veysel Çelik’in de yoldan geçip konvoyda beklemesi üzerine birbirlerine ‘geldi’ diyerek onu çağırıp aldılar. Çelik alıp götürürken vatandaşlar araya girmeye çalıştı. Bazı vatandaşlar ‘Allah aşkına bırakın, ne suçu var.’ diye yalvardı. PKK’lı grup ‘Söz veriyoruz bir şey yapmayacağız, biraz konuşacağız. Birkaç gün bizim misafirimiz olacak’ diyerek alıp götürdüler. Ellerinde silah olduğu için kimse bir şey yapamadı.”

Kulp ilçesinin Yuvacık köyü nüfusuna kayıtlı olan Çelik, ilçede ticaretle uğraşıyordu. Çelik 26 Mart 2006 tarihinde yapılan AK Parti Kulp 1. Olağan Kongresi'nde ilçe başkanı seçilmişti.

PKK'lı gurubun yakalanması için bölgede operasyonlar sürüyor.

PKK daha önce de Hazro İlçe ikinci başkanını kaçırmış, ailesinin AK Parti’den istifa etmesi üzerine serbest bırakmıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler