Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Aileler kendi çocuklarını satıyor

Aileler kendi çocuklarını satıyor

Aileler kendi çocuklarını satıyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1939 Beğen : 0

Eski bir fuhuş ticareti maduru olan Somaly Mam, yaşamının son 20 yılını, koruması altına aldığı kadınlara ikinci bir yaşama şansı sağlayarak geçirdi. Euronews'da yer alan özel habere göre Kamboçya'da yaşanan fuhuş turizmi ve sapıklığa varan yerel gelenekler, küçük kızlara tüyleri diken diken eden kabuslar yaşatıyor.

KENDİSİ DE FUHUŞ ÇETESİNİN MAĞDURU

İlk kez 12 yaşındayken fuhuş amaçlı pazarlanan Somaly, yaklaşık 10 yıl süresince Kamboçya’da genelevlerinden kurtulamadı. Başına gelen işkenceler, tecavüzler, aşağılanmalar, genç kadını, tüm enerjisini bu felaketi yaşayan kadınlar için harcamaya itti. Somaly, bu mücadelenin çok uzun zaman aldığına dikkat çekiyor: “Bir kızı genelevden kurtarmak 5 dakikalık bir iş. Ama sonrasında ne yapacaksınız? Belki sizin kadar normal olması mümkün olmasa da, kendine olan güvenini geri kazanması ve cesaretlenmesi için elinizden geleni yapabilirsiniz. Bu çok çok fazla zaman alıyor. Bu yüzden, dediğim gibi, dışarıdaki yaraya müdahale edebilirsiniz; tedavi edebilirsiniz. Ama içerideki yarayı ancak sevgiyle, sabırla, merhametle iyileştirebilirsiniz.”

3 YAŞINDA KIZLAR SATILIYOR

"Günümüzde 3 yaşında kız çocuklarına dahi rastlıyoruz. Genelevlerde 3 yaşında, tecavüze uğramış çocuklar var. Asya geleneğinde bakire kızlarla birlikte olmanın gençlik verdiği, cildi güzelleştirediği, şans getirdiği düşünülüyor. Başka bir inanç daha var: Seropozitifseniz, yani AIDS virüsünüz varsa, bakire bir kızla birlikte olursanız iyileşebilirsiniz. Benim için en zor olanı, yabancı, beyaz müşterileri, eğitimli kişileri küçük kızlarla görmek"

O İNANILMAZ GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler