Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem ABD'de Sandy kasırgası paniği

ABD'de Sandy kasırgası paniği

ABD'de Sandy kasırgası paniği
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1692 Beğen : 0

AMERİKA'nın doğu eyaletlerinde etkili olan Sandy kasırgası ülkeye korku saldı. Günlerdir kasırgaya hazırlanan vatandaşlar dün son hazırlıklarını yapıp evlerine kapandı.

Belediyeler vatandaşları telefonla arayarak bodrum katlarında yaşayanları yalnız kalmamaları konusunda uyardı. Su baskınına uğrayabilecek ev sahipleri önce akrabalarına, akrabası olmayanlar ise belediyelere ait barınma tesislerine yönledirildi. Doğu kıyısında bulunan birçok eyalette okullar kapandı. ABD Başkanı Barack Obama, eyaletlerde muhtemel tehlikelere karşı bütün tedbirlerin alınması talimatını verdi. Elektrik kesintilerinin yer yer iki hafta sürebileceği belirtildi.

Metro ve otobüs seferleri iptal

New York’ta metro ve otobüs seferleri iptal edildi. Kasırga etkisini kaybedene kadar ulaşım normale dönmeyecek. Şehirler arası köprü ve tünneller gece yarısı belli bir saatten sonra kapatılacak. Atlantik Okyanusu üzerinden büyük dalgalarla karaya vuran Sandy'nin beraberinde yağış, fırtına ve hatta kar yağışı getireceği tahmin ediliyor.

Dev dalgalar korkutuyor

Meteoroloji uzmanları aşırı yağış konusunda Amerikalıları uyardı. Fırtınada asıl tedirgin olunması gerekenin su baskınları olduğunu vurgulayan uzmanlar, özellikle fırtınayla başlayacak şiddetli yağış sonrası oluşabilecek sel baskınlarının büyük maddi zarara yol açabileceğini ifade ediyor.

Market reyonları boşaldı

Sandy kasırgasının şiddetli bir şekilde etkili olmasının beklendiği ABD’de insanlar alışveriş merkezlerine akın etti. Yetkililerin yiyecek stoku yapılması uyarısı, neredeyse tüm marketlerde özellikle ekmek reyonlarının boşalmasına yol açtı. ABD'nin doğu kıyılarında etkili olan kasırga öncesi vatandaşlar son hazırlıklarını yaptı. Yaklaşık bir hafta sürebileceği ifade edilen fırtına için yetkililer en kötü senaryoya hazırlıklı olunması gerektiğini belirtiyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler