Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem 10 PKK'lı öldürüldü

10 PKK'lı öldürüldü

10 PKK'lı öldürüldü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 1 Okunma : 1879 Beğen : 0

Şırnak'ın Uludere ilçesinde güvenlik güçlerinin düzenlediği hava destekli operasyonda 10 PKK'lı öldürülürken, 2 asker hayatını kaybetti 3 asker de yaralandı.

PKK'lı bir grubun eylem yapacağı istihbaratı üzerine harekete geçen güvenlik güçleri Şırnak'ın Uludere ilçesinde bir operasyon düzenledi. Operasyonda 10 PKK'lı öldürüldü.

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınır kesiminde bir grup PKK'lının eylem hazırlığında olduğu istihbaratı yapan güvenlik güçleri, teröristlerin bulunduğu alanı tespit etti.

Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde bölgeye hava destekli operasyon düzenlendi.

Sikorksy helikopterlerle bölgeye indirilen özel eğitimli birlikler, sıcak temas sağladığı teröristlerle çatışmaya girdi.

Çatışmada ilk bilgilere göre 10 PKK'lı öldürüldü. Öldürülen teröristlerle birlikte silahlar da ele geçirilirken, çatışmada 2 askerin hayatını kaybettiği ve 3 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Bölgede operasyonların sürdüğü açıklandı.Yazar Hakkında

 • @Dünya Dinleri

  @Dünya Dinleri

  Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

  Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorumlar 1

 • Serdar Yetim

  Serdar Yetim

  Savaş ile öldürmeyle bu iş çözülmez. Siyasi çözüm şart, barış hemen şimdi!

  Cevapla

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler