Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem 1 Mayıs'tan SON DAKİKA notlar!

1 Mayıs'tan SON DAKİKA notlar!

1 Mayıs'tan SON DAKİKA notlar!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2227 Beğen : 0

1 Mayıs kutlamalarının İstanbul'daki adresi Taksim... Binlerce polis de alandaki yerini aldı. 1977 yılındaki 1 Mayıs'ta da açılan 800 metrekarelik dev pankart meydana asıldı.

İstanbul Taksim'deki 1 Mayıs kutlamaları DİSK, KESK, TMMOB, TTB öncülüğünde gerçekleştiriyor.

1 MAYIS'TAN İLK GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

EMEKÇİLER ARASINDA EKMEK KAVGASI!

1.20120501110412.jpg

Taksim'de düzenlenecek kutlamalara katılmak için grupların Dolmabahçe Meydanı'nda toplandığı sırada bir anda kargaşa yaşandı. Bazı marjinal sol partilerin toplandığı alanda büfeci ile simitçi kavgaya tutuştu. İddiaya göre, büfeci simitçinin kendisine yakın bir noktada simit tezgahı açmasını istemedi. İkili arasında çıkan kavgayı 1 Mayıs için gelen gruptakiler ayırdı.

KAZANCI YOKUŞUNA İLK KARANFİL ATILDI

Vatandaşlar yavaş yavaş miting alanına gelmeye başladı.

Elinde karanfil bulunan bir vatandaş, 1977 yılındaki 1 Mayıs kutlamalarında ölümlerin meydana geldiği Kazancı Yokuşu'na gelerek, polis bariyerlerinin arkasından yokuşa karanfil attı. Vatandaş, karanfilleri yokuşa atarken, ''Her gün bir insan, hepimizin başı sağ olsun. Uyanın artık. Kümeste 1 Mayıs kutlaması yapıyoruz'' dedi.

ANTİ KAPATALİST MÜSLÜMAN GENÇLER YÜRÜYOR

Fatih Camii'nde biraraya gelen grup,AVM şantiyelerinde yanan, barajlarda boğulan işçiler için gıyabında cenaze namazı kılan gruplar, daha sonra Taksim'e doğru yürüyüşe geçti

1 MAYIS KUTLAMALARINA KATILACAK GRUPLAR KADIKÖY'DEN YOLA ÇIKTI

Kadıköy'de bazı sendikalara üye olan işçi ve memurlar, Taksim Meydanı'nda başlayacak olan 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere yola çıktı. Beşiktaş, Eminönü ve Karaköy İskelesi önünde toplanan gruplar, vapurla karşıya geçerek Taksim'de gerçekleştirilecek olan büyük kutlamaya katılacak.

ŞİŞLİ'DEKİ DİSK KORTEJİ YÜRÜYÜŞE HAZIRLANIYOR

Taksim Meydanı'ndaki 1 Mayıs kutlamalarına Şişli üzerinden yürüyecek Devrimci İşçi Konfederasyonları (DİSK) korteji toplanmaya başladı.

Şişli Belediyesinin temizlik işçilerinin Şişli Belediyesi pankartı altında yürüyüşe katılırken, çok sayıda tiyatro oyuncusunda sabah 08:00'den itibaren toplanma yerine geldi. Grupların saat 10:30 sularında yürüyüşe geçmesi bekleniyor.

GRUPLAR, DOLMABAHÇE'DE TOPLANMAYA BAŞLADI

1 Mayıs kutlamaları için Taksim Meydanı'na gidecek gruplar, belirlenen toplanma noktalarında bir araya gelmeye başladı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu (STHP), Sosyalist Feminist Kolektif (SFK), Emek Kolektifi, SGB, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP), Türkiye Komünist Partisi (TKP), Türk Tabipler Birliği (TTB), İstanbul Eczacılar Odası, İstanbul Diş Hekimleri Odası, İstanbul Veterinerler Odası, İşçi Filmleri Festivali, Halkevleri, Öğrenci Kolektifleri, Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) ve CHP'nin toplanma adresi olan Dolmabahçe tarafında ilk toplanan grup HKP oldu. İnönü Stadyumu'nun yanında toplanmaya başlayan grup, slogan ve halaylar eşliğinde yürüyüşün başlamasını bekliyor.

TAKSİM MEYDANI'NDA SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

1Mayıs Emek ve Dayanışma gününün kutlanacağı Taksim Meydanı'nda son hazırlıklar devam ediyor. Bu arada konuşmaların olacağı sahne ise The Marmara Oteli'nin önüne kuruldu. Elmadağ caddesi, Sıraselviler caddesi ve Gümüşsuyu'ndaki kontrol noktalarından yapılıyor. Polis helikopterleri de havadan incelemelerine devam ediyor. Taksim Meydanı'nda akşam saatlerine kadar sürecek kutlamalar için Gezi Parkı ve Cumhuriyet Anıtı'nın yanına seyyar tuvaletler de kuruldu.

İŞTE O ANLAR;Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler