Genel Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Genel Dini Haberler Şiilerden sonra hedef Hıristiyanlar

Şiilerden sonra hedef Hıristiyanlar

Şiilerden sonra hedef Hıristiyanlar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Genel Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2633 Beğen : 0

on zamanlarda Şiilere yönelik bombalı saldırılarla gündemden düşmeyen Pakistan ’da bu sefer Hristiyanlar hedef oldu. Ülkenin doğusundaki Lahor kentinde bir Hıristiyan’ın Sarhoş iken Müslüman bir arkadaşıyla girdiği tartışma sırasında Hz. Muhammed’e hakaret ettiğine dair haberler üzerine Cuma namazından çıkan öfkeli kalabalık Hıristiyanların ikamet ettiği yaklaşık 170 evi yaktı. Suçlanan Horistiyan genç gözaltına alınırken dün Hıristiyanlar Lahor ve Karaçi’de sokaklara dökülüp saldırıları protesto etti.
Pakistan hükümetinin yanan evlerin yeniden yapılması için her aileye 2000 dolar verileceğine dair taahhüdü de Hıristiyanları teskin etmedi. Ülke nüfusunun yüzde 1.6’sını oluşturan Hıristiyanlar devleti gerekli önlemleri almamakla suçluyor. Polis evlerin yakılması olayına karıştığı tespit edilen 150 kişiyi tutukladı. Lahore papazı Arkam Gill, Hıristiyan vatandaşın içkinin etkisiyle yanlış şeyler söylemiş olduğunu, Hz. Muhammed’e yönelik bir aşağılamanın kesinlikle bulunmadığını söyledi. Peygamber hakkında kötü bir biçimde konuşmak Pakistan’da idam ya da müebbet hapis nedeni. İnsan Hakları İzleme (HRW) örgütüne göre aynı suçtan yargılanan 16 kişi idam edilmeyi beklerken 20 kişi müebbet hapis cezası ile cezaevlerinde. Geçen sene de zihinsel rahatsızlığı olduğu bilinen Hristiyan bir kızın Kuran’ın sayfalarını yaktığı iddia edilmiş, ancak kamuoyunun baskıları sayesinde olayın bir komplo olduğu ortaya çıkmış ve kız ceza almaktan kurtulmuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler