Genel Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Genel Dini Haberler Önder Sav: Allah'a hakaret suç değil

Önder Sav: Allah'a hakaret suç değil

Önder Sav: Allah'a hakaret suç değil
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Genel Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3182 Beğen : 0

Önder Sav, hacca gitmek istediğini söyleyen Mustafa Ünal'a söyledikleri ile çok tepki toplamıştı. Hacca gitmek isteyen bir partiliye yönelik sözleri nedeniyle hakkında dava açılan Önder Sav, savunmasını yaptı...

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, hacca gitmek isteyen bir partiliye yönelik sözleri nedeniyle 'dini değerleri aşağılamak suçundan' açılan davada hakim karşısına çıktı. Elmadağ Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki davanın 2. duruşmasında Sav, ilginç bir savunma yaptı.

Bugün gazetesinden Gökhan Özdağ'ın haberine göre; dini değerlere hakaret etmek gibi bir kastının olmadığını öne süren Sav, konuşmanın iki kişi arasında geçtiğini, alenen hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığını belirtti.

Sav, hacca gitmek istediğini söyleyen Mustafa Ünal'ın 'Boş ver Araplar'a para kaptırma. Bakarsın Muhammed seni bırakmaz' sözlerini dini aşağılama olarak algılamadığını dile getirdi.

Sav'ın şu sözleri dikkat çekti: "Mustafa Ünal benim arkadaşımdır. Kendisi yaşlıdır. İkimiz arasındaki bir konuşma geçmiştir. Bu konuşma sırasında kayıt yapıldığını bilmiyordum."

Sav'ın Yargıtay'ın bir şahsın düğünde 'Allah'a küfretmesini' suç saymadığını hatırlatıp kendisinin de hakaret kastının olmadığını belirterek savunma yapması ise tuhaf bulundu. Bu arada CHP'li Elmadağ Belediye Başkanı Ömer Ağa Kurt "Sayın Sav, vatandaşa güle güle git, Allah kabul etsin dedi" ifadesini kullandı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler