Genel Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Genel Dini Haberler Nuh’un Gemisi Hollanda’da yola çıkıyor

Nuh’un Gemisi Hollanda’da yola çıkıyor

Nuh’un Gemisi Hollanda’da yola çıkıyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Genel Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2328 Beğen : 0

Johan Huibers adlı milyoner bir müteahhit ve tasarımcı tarafından tasarlanan gemi mümkün olduğunca Tevrat’taki bilgilere uygun olarak tasarlandı.

Tevrat’ın Yaratılış bölümünde geminin uzunluğu 300 cubit (dirsekten orta parmağın ucuna olan mesafe), genişliği 50 cubit, yüksekliği de 30 cubit olarak belirlenmiştir. Johan Huibers ölçümlerde kendi kolunu kullandı.

Huibers Nuh’un Gemisini inşa etmeyi 20 yıl önce, bir gece rüyasında Hollanda’nın aynen Tevrat’ta belirtildiği gibi sular altında kaldığını görmesinin ardından planladı.

Yapımı dört yıl süren bu tahta gemi Huibers’in inşa ettiği ilk Nuh’un Gemisi değil. 2004 yılında şimdikinin yarısı boyunda bir modelini inşa etmiş bunu ülkesinin kanallarında yüzdürmüştü. O dönemde turistleri de bu küçük gemi ile gezdirmesi medyada geniş yer almış Huibers’i gerçek ölçülerinde bir Nuh’un Gemisi kopyası inşa etme yönünde heveslendirmişti.

Hubers’in o gemiyi turistlere açması medyada geniş yankı yapınca, orijinal ölçülerinde bir gemi inşa etme yönünde heveslendi. O bu gemiyi Londra’ya götürmeyi arzu ettiyse de yetkililer geminin güvenlik kurallarına uymasını şart koştular. Oysaki Nuh’un döneminde bu türden güvenlik kuralları yoktu.

Geminin yapımında Tevrat’ta belirtilen ağacın yerine İsveç çamı kullanıldı. Bugünün Nuh’un Gemisindeki diğer bir fark her hayvan türünden iki tane bulunmaması… Bu gemide birkaç tavuğun yanısıra, zürafa, aslan ve maymun gibi hayvanların plastikten olanları bulunuyor.

Johan’ın Gemisinin kapılarını Nuh’un Gemisinin medyada gündeme çıktığı bir dönemde açması güzel bir rastlantı. Siyah Kuğu filminin yönetmeni Darren Aronofsky Nuh’un Gemisini filme çekme hazırlıkları içinde. Bu filmde rol alacak birçok ünlüden biri de Russell Crowe olacak.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler