Genel Dini Haberler

Müslüman çocuklara zorla takdis

Müslüman çocuklara zorla takdis
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Genel Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2915 Beğen : 0

Kırım'da papazların Müslüman çocukları zorla takdis etme olaylarına bir yenisi eklendi.

Bu yılın Ocak ayında Eki Kırım'da bulunan Beryozka anaokulunda uyuyan Müslüman çocuklarına "aziz suyu" serperek takdis edilmesi olayının benzeri Akmescit'te yaşandı.

Kırım Haber Ajansı'nın Kırım Müftülüğü'nden edindiği bilgiye göre Hıristiyanların bu yıl 15 Nisanda kutladığı Paskalya gününden önce bir papaz, Akmescit 43 numaralı düz liseye girip aralarında Müslüman çocuklarının da bulunduğu ilkokul öğrencilerini takdis etti.

Kırım Müftülüğü, çocukların zorla takdis edilmesi olayları ile ilgili Hıristiyan din adamları ve okul yöneticilerinin hareketlerine tepki gösterdi. Kırım Müftüsü hacı Emirali Ablayev, Müslüman çocuklara Hıristiyan geleneklerinin zorla kabul ettirilmesinin kabul edilmez olduğunu vurguladı. Ablayev, "Bu konuda son sözü çocukların eğitim sürecini sağlayan devlet organlarının koyması lazım. Eğer bir dine okula giriş sağlanıyorsa, aynı girişin başkalara da sağlanması gerekir. Ancak Hıristiyan törenlerin Müslüman çocuklara zorla kabul ettirilmesi kabul edilmez" dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler