Genel Dini Haberler

Moon dini taraftarları yasta

Moon dini taraftarları yasta
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Genel Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3001 Beğen : 0

Tarikatın Güney Koreli kurucusu Sun Myung Moon 92 yaşında öldü. Bir süre önce zatürre teşhisiyle tedavi altına alınan Moon’un ölümü liderlerinin 100 yaşına kadar yaşayacağını ümit eden müritleri için beklenmedik bir kayıp oldu.

1920 yılında Kuzrey Kore’de dünyaya gelen Moon, henüz 15 yaşındayken İsa’nın kendisine göründüğünü ve “Dünya Krallığını” kurması için vazife verdiğini iddia etti.

Kuzey Kore kominist rejimi tarafından hapis cezasına çarptırılan Moon, Güney Kore’ye kaçtıktan sonra 1954’te ‘Dünya Barışı için Aile Federasyonu ve Birlik’ adını verdiği kilisesini kurdu.

Moon tarikatı lideri binlerce çifti toplu nikah törenleriyle evlendirmesiyle tanınıyordu.

Dünya barışının anahtarının evlilik olduğunu ifade eden Mooon’un 14 çocuğu bulunuyor. Müritleri ise onu öz babalarından üstün tutuyor:

“Kendi anne babamı kaybetmekten daha acı verici bir olay. İnsanın biyolojik ebeveynini kaybetmesi ifade edilemeyecek kadar büyük bir acıdır. Ama şu anda bundan daha derin bir acı duyuyorum.”

Moon’un cenazesinin 15 Eylül’de toprağa verileceği, bu tarihe kadar müritlerin yas tutacağı açıklandı.

Tarika lideri, evinin yakınlarındaki Cheonseung dağına gömülecek.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler