Genel Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Genel Dini Haberler İtalya'da yağmur duası çağrısı

İtalya'da yağmur duası çağrısı

İtalya'da yağmur duası çağrısı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Genel Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2658 Beğen : 0

Sıcaklıkların mevsim normalleri uzerinde seyrettiği İtalya’da kuzey ve güney bölgelerinde kuraklık devam ederken, ilkbahar yağmurlarının yüzde 50 azaldığı vurgulandı. Yağışışların bir türlü gelmemesi üzerine din adamları ve yetkililerden yağmur duası çağrısı geldi.

Kuzey İtalya’da özellikle Toscana ve Veneto bölgelerinde Po ve Arno’nun da yeraldıği bazı nehirler kururken, Como, Maggiore ve Garda göllerinde su seviyesi 30 cm azaldı. Floransa Kardinali Giuseppe Betori ise, çiftçiler ve köylülere yağmur duasına cıkmalarını önerdi.

"Yağmur Tanrının işi"
Antik Roma ve Maya kültüründe kurak dönemlerde yağmur tanrısının yağmur yağdırması için uyandırılmaya çalışıldığını anımsatan bazı yerel yöneticiler, bu rituelin günümüzde yağmur duası şeklinde devam ettiğini anlattı. Çiftçiler ve köylülerin ekili tarım alanlarına haçlar bıraktığı İtalya’da Farra d’Alpago baş rahibi yağmur duası için dini bir tören organize ederken, Trebaseleghe belediye başkanı “Yagmur Tanrının işi” diye konuştu.

Paskalya tatilinde İskandinavya’dan gelen soğuk hava dalgasına teslim olan İtalya’da sıcaklıklar hissedilir derecede düşerken, kurakliğa çözüm getirmese de bir miktar yağış kaydedildi. Yağmuru “Tanrının işi” diye yorumlayan ve vatandaşları yağmur duasına cıkmaya davet eden bazi yerel yöneticiler ve din adamları, bakalım “dua işe yaradı’ diye yorumda bulunacaklar mı?

sol haberYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler