Genel Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Genel Dini Haberler Günümüzün En Tehlikeli Tarikatları

Günümüzün En Tehlikeli Tarikatları

Günümüzün En Tehlikeli Tarikatları
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Genel Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3383 Beğen : 0

Dünya üzerinde bulunan tarikatların arasında dini ve ruhani fanatik eğilimleriyle tanınan ve terörist faaliyetleri ile dehşet saçan topluluklar giderek artıyor.

Tarikat tarafından avlanan kişi kolay kolay kurtulamıyor. Hileli öğretileri ile bireyin bütün yaşam alanlarını kısıtlayıp üzerindeki sosyal kontrol mekanizmalarını istedikleri gibi kullanıyorlar. Tarikatlar belirlediği kesin kuralları zorla ve şiddetle uyguladıklarıyla da bilinir. İşte dünyanın kan donduran tarikatları:

ALEF

Japonya'daki Aum olan eski adıyla bilinen Alef (Yüce gerçek), dünyanın en fanatik ve en tehlikeli tarikatı.
Üçüncü Dünya Savaşını başlatmayı amaçlayan Alef, Tokyo'da 1995'te metrolara Sarin gazı ile düzenlediği saldırdırıda 12 kişi öldü, 5 bin 500 kişi ise zehirlenmişti.


15 kişinin öldüğü başka suçlardan da mahkum olan tarikat lideri Şoko Asahara (54) 2009 yılında idam edildi.
İki bin üyesi olduğu söylenen ve istihbarat tarafından gözetlenen Alef, Avrupa Birliği tarafından terör örgütü olarak tanımlandı.

UFO TARİKATI

Ünlü bilim adamlarıyla birlikte çalışan Raelien Tarikatı adıyla da bilinen Ufo tarikatı, iki kez uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia eden Fransız gazeteci ve otomobil yarışçısı Claude Vorilhon tarafından kuruldu. Uzaylıların mesajını anlattığından dolayı “UFO Dini” veya “Uzay dini” olarak ta adlandırılır.

60 bin üyesi olduğu tahmin edilen Raelienler, Güney Koreli klonlama uzmanı Hwang Woosuk ile birlikte çalışıyor. Traikat lideri Claude Verhilon, Woosuk'un tarikat adına bebekler klonlamasını, bu klonları da ilerde seks köleleri ve işçi robotları olarak kullanmayı amaçlıyor.

BOKO HARAM

Terör tarikatı olan Boko Haram Kuzey Nijerya'da şeriat adına insanları kaçırarak ve öldürerek dehşet saçıyor. 2009 yılından beri 6 bin kişinin ölümünden sorumlu olan ve “Batılı tarzda eğitim yasaktır” anlamına gelen Boko Haram tarikatı son olarak kuzeydeki Chibok kentinde bulunan yatılı bir kız okulundan 150 kadar öğrenciyi kaçırdı.
ABD başkanı Barack Obama terör örgütünü baş düşman olarak tanımladı.

SCİENTOLOGY

Dünyanın en ünlü tarikatı olan Scientology ünlü Hollywood üyeleriyle de biliniyor. Tom Cruise ve John Travolta'nın üye olduğu ve eski üyelerini acımasızca takip eden tarikat, Almanya'da da faaliyet gösteriyor ancak anayasaya aykırı olan eğimlerinden dolayı istihabrat tarafından gözetleniyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler