Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Mandela için Kur'an-ı Kerim, İncil ve Tevrat okundu

Mandela için Kur'an-ı Kerim, İncil ve Tevrat okundu

Mandela için Kur'an-ı Kerim, İncil ve Tevrat okundu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1772 Beğen : 0

Güney Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela, ABD'nin başkentinde anıldı. Mandela için Kur'an-ı Kerim, İncil ve Tevrat okundu. Güney Afrika Büyükelçiliği'nin de koordinasyonuyla Washingtonlılar, Mandela'nın hayatını ve mirasını onurlandırmak için Ulusal Katedral'de buluştu.

Anma töreni, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry de dahil, toplumun farklı kesimlerini bir araya getirdi. Biden, burada yaptığı konuşmada, Mandela'nın hayatında karşılaştığı en etkileyici kişi olduğunu söyledi.

"O (kendisini hapse atanlar karşısında) intikam ve nefret dilini kullanabilirdi ve bu sözler baskı altında yaşayan birçok insanı etkileyebilirdi" diyen Biden, Mandela'nın bunun aksini yaptığını ve dünyada bugün birçok yerde onun ortaya koyduğu bu ruha ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Konuşmaların ardından üç semavi dinin temsilcileri Kur'an-ı Kerim, İncil ve Tevrat'tan bölümler okudu ve Mandela için dua etti. Bunun yanında Afrika ve Batı geleneğine ait müzikler ve ilahiler okundu.

İmam İbrahim Musa, Allah'a Mandela'yı dünyaya gönderdiği için şükranlarını sunarken, Sojourners adlı Hristiyan dergisinin başkanı Jim Wallace de Mandela'nın ruhunun hiçbir zaman ölmeyeceğini ve yüreklerinde yaşayacağını kaydetti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler