Dini Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Gülen'den Mandela için başsağlığı mesajı

Gülen'den Mandela için başsağlığı mesajı

Gülen'den Mandela için başsağlığı mesajı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Dini Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1937 Beğen : 0Fethullah Gülen, 95 yaşında hayatını kaybeden Nelson Mandela için yayınladığı başsağlığı mesajında 'Misilleme yerine uzlaşmayı seçti' derken bütün insanları 'diyalog yoluyla anlayışlı olmaya' davet etti.

Irkçılığa karşı verdiği mücadele ile tanınan Afrika’nın eski devlet başkanı Nelson Mandela’nın ölümünün ardından Fethullah Gülen başsağlığı mesajı yayınladı.

Mandela’nın hayatını, barış, demokrasi, sosyaladaletve eşitlik ilkelerine adadığını söyleyen Gülen, “Nelson Mandela’nın onurla yaşadığı hayatı ve mirasını anıyoruz.” dedi.

Gülen,ABD’deki Güney Afrika Büyükelçisi’ne gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Olağanüstü zorluklar ve düşmanlıkla karşı karşıya kalmasına rağmen, o misilleme yerine uzlaşmayı seçti ve böyle yaparak, nasıl daha aziz bir hayat yaşanabileceğini gösterdi.BugünMandela’nın hayatıyla verdiği dersleri ve hikmet-amiz hareket tarzını hatırlarken bu vesileyle bütün insanları insan olarak aziz tutmaya, diyalog yoluyla karşılıklı anlayış, saygı ve barış gibi insanlığın ortak değerlerine hizmet niyetimizi yenilemeliyiz.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler