Budizm Haberleri

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Budizm Haberleri Moğolistan'dan Dalay Lama'nın ziyaretine izin yok

Moğolistan'dan Dalay Lama'nın ziyaretine izin yok

Moğolistan'dan Dalay Lama'nın ziyaretine izin yok
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Budizm Haberleri Yorumlar : 0 Okunma : 1957 Beğen : 0

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying Moğolistan hükümetinin Dalay Lama'nın bu ülkeyi ziyaret etmesine izin vermeyeceğini açıkladı

Çin Dışişleri Bakanlığı, Moğolistan hükümetinin Dalay Lama'nın bu ülkeyi ziyaret etmesine izin vermeyeceğini diplomatik kanallardan teyit ettiklerini açıkladı.

Günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Dışişleri Bakanı Wang Yi'nin Moğolistan'dan gelen talep üzerine Moğol mevkidaşı Tsend Munkh-Orgil ile telefonda görüştüğünü belirtti.

Görüşmede, Dalay Lama'nın daha önce Moğolistan'a bir ziyaret gerçekleştirdiğini hatırlatan Tsend Munkh-Orgil, bunun Çin-Moğolistan ilişkilerini olumsuz etkilediğini, Moğolistan hükümetinin bundan esef duyduğunu kaydetti. Moğol bakan, ayrıca Tek Çin politikasını kararlılıkla izleyeceklerini ifade etti.

Çinli sözcü Hua Chunying, Tek Çin politikasına saygı temelinde Çin-Moğolistan ikili ilişkilerinin uzun vadeli ve istikrarlı gelişmesinin, iki halkın temel çıkarlarına uyduğunu vurguladı.

Sözcü, Çin'in Moğolistan hükümetinin ikili ilişkilerin kapsamlı şekilde geliştirilmesi için çabalarını sürdüreceğine ve tarihten ders alarak taahhütlerini yerine getireceğine inandığını kaydetti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Haberler