Bilim - Sağlık

Ana Sayfa Haberler Bilim - Sağlık Sibirya'da donmuş mamut bulundu

Sibirya'da donmuş mamut bulundu

Sibirya'da donmuş mamut bulundu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bilim - Sağlık Yorumlar : 0 Okunma : 3606 Beğen : 0

Rusya Kuzey-Doğu Federal Üniversitesi, uluslararası araştırmacılardan oluşan bir ekibin, kuzeydoğudaki Yakutia bölgesinde yaz dönemi yaptıkları keşif gezisinde, 100 metre derinlikte mamut tüyü, yumuşak dokuları ve kemik iliği bulduklarını açıkladı.

Rusya'nın Yakutya Cumhuriyeti'nde uluslararası bir çalışmada bir mamuta ait canlı hücreler bulundu. Rus bilim adamları ilk klon köpeğin doğmasını sağlayan Güney Koreli bilim adamı ile işbirliği yaparak, mamut klonlamayı planlıyor.


Yakutks şehrindeki üniversitede düzenlenen toplantıda keşifleri ile ilgili bilgi veren Yana-2012 araştırma grubu başkanı Semyon Grigoryev, "Yerin 100 metre altında çok özel bir bölgede araştırma için zengin materyaller keşfettik. Bir mamuta ait yağ dokuları, tüy ve kemik bulundu." dedi.

Ağustos ayında yapılan uluslar arası araştırmaya ABD, Güney Kore, Kanada, İsveç ve İngiltere'den bilim adamları da katıldı. Yeni keşifle ilgili sonuçlar bilimsel dergilerde yayınlanacak.

Bilim adamlarının bulduğu sonuçlar ise en çok Tartışmalı Güney Koreli Bilim Adamı Hwang Woo-Suk'un ilgisini çekti. Güney Kore'li bilim adamının Rus keşifleri ile özel anlaşma da imzaladı. Güney Koreli bilim adamının mamutları klonlama girişiminin başarılı olup olmayacağı tartışılıyor.

Laptev denizi kenarında geçen yıl bulunan 10 bin yıllık bir yavru mamutu klonlamak için de Woo-Suk harekete geçmişti. Klonlama çalışmalarında yavru mamut ve yeni bulunan mamuta ait özel hücrelerin kullanılarak klonlanan hücrelerin bir file yerleştirilmesi planlanıyordu.

Güney Kore'nin ulusal kahraman ilan ettiği bilim adamı Hwang'ın insan embriyosu ile ilgili çalışmalarının bir kısmının sahte çıkması üzerine profesörlük unvanı elinden alınmıştı. Hwang klonlama yoluyla insana ait kök hücre elde ettiğini iddia etmişti.

2005'te ilk kez bir köpek klonlayan Hwang, geçen yıl da bir çakal klonladığını açıklamıştı. Bilim adamının bir bir hayvan parkı için yaptığı çalışmasında bir çakalın derisinden aldığı hücrelerle sekiz yavru çakalın doğmasını sağladığı belirtiliyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler