Bilim - Sağlık

Ana Sayfa Haberler Bilim - Sağlık Augustus Tapınağı 3D ile inşa edilecek

Augustus Tapınağı 3D ile inşa edilecek

Augustus Tapınağı 3D ile inşa edilecek
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bilim - Sağlık Yorumlar : 0 Okunma : 1960 Beğen : 0

Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar köyünde bulunan ve Helenistik çağdan Osmanlı dönemine kadar gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerin izlerini taşıyan Stratonikeia Antik Kenti'ndeki İmparator Tapınağı, 3D teknolojisi ile gün yüzüne çıkarılıyor.

Mimari öğelerde bulunan bezemelerden yaklaşık 2000 yıllık olduğu anlaşılan ve İlk Roma İmparatoru Augustus'un adını taşıyan tapınak, çalışmaların sonuçlandırılmasının ardından parçaları birleştirilerek eski görüntüsüne kavuşacak. Kazıların sürdüğü kentte tapınağın önemli bir dini merkez olduğunu ifade eden Kazı Alan Sorumlusu Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Koray Alper, 2 bin yıl önce insanların Ege ve adalar bölgesinden dahi tapınmak için buraya gelip adaklar sunduğunu ifade etti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler