Popüler Bilim

Ana Sayfa Gizli İlimler Popüler Bilim Tassili n’Ajjer Bölgesi ve Uzaylıların Varlığıyla İlgili Kanıtlar

Tassili n’Ajjer Bölgesi ve Uzaylıların Varlığıyla İlgili Kanıtlar

Tassili n’Ajjer Bölgesi ve Uzaylıların Varlığıyla İlgili Kanıtlar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Popüler Bilim Yorumlar : 0 Okunma : 5032 Beğen : 0

Tassili n’Ajjer, Sahra çölünün Cezayir, Libya ve Kuzey Nijer’in arasında bulunan dev bir platodur. 70 dereceye varan sıcaklıklardan dolayı aşırı erozyona uğramış bir kum taşı kaya oluşumudur.

Birçok arkeolog ve araştırmacı bilim adamı yıllarca bu devasa plato çölünde araştırmalar yaptı. Yapılan kazı ve araştırmalar sonucunda bulunan mağaralar ve mağaraların içindeki resimler dünya dışı yaşam formlarının varlığını kanıtlar niteliktedir.

Sahra’nın kurak çölünde, Güney Cezayir’de ki Tassili platosunda bulunan mağaralarda resmedilmiş figürlerin çizim tarihi Milattan Önce 8000 yılına kadar uzanıyor. Günlük hayattan çizimlerin yanı sıra farklı garip varlıkların tasvir edildiğini gören araştırmacılar şaşkınlık içinde yaptıkları araştırmalarda çok fazla sayıda resim figür edilmiş lakin bulunabilen tasvir edilmiş figür sayısı ise 5000 civarında. Ayrıca araştırmalar tasvir edilen figürlerin incelendiği zaman 4000 – 6000 yıl önce yaşamın yoğun olduğu, yaşanılır bir bölge olduğunu belirttiler.

1976 Gezisi ve Uzaylılar

1976 yılında İspanyol bir keşif grubu Tassili platosunda bulunan mağaraları incelemeye gittiler. Çok sayıda resmi ve figürü araştırıp analiz eden İspanyol grup, vardığı sonuçlar neticesinde Dünya dışı yaşam formlarının eski dönemde bu topraklarda yaşayan insanlarla düzenli bir şekilde iletişim halinde olduklarını belirtti. Bazı tablolarda bir kaç kadının farklı bir görünüme sahip gemilere alınıp götürüldüğünü fark ettiklerini söylediler. Bu bölgenin dışında, farklı tablo ve görünümlere sahip, botların, eldivenlerin ve kaskların olduğu figürler Azyefü, Sefar ve Ti-n Tazar bölgelerinde bulunan mağaralarda da gözlemlendiğini belirttiler.

İÇERİK RESİMLERİ

Tassili MağaralarıYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi