Popüler Bilim

Ana Sayfa Gizli İlimler Popüler Bilim Roma'da bulunan Sihirli Kapı Porta Magica

Roma'da bulunan Sihirli Kapı Porta Magica

Roma'da bulunan Sihirli Kapı Porta Magica
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Popüler Bilim Yorumlar : 0 Okunma : 3471 Beğen : 0

Roma'da bulunan Porta Magica denilen 17. yy'da yaşamış olan ve metali altına çevirmeyi kendisine takıntı haline getirmiş olan Massimilano Kolombala'nın villasının giriş kapısıdır.Günümüzde villanın kendisi yoktur fakat sadece bu kapı vardır çünkü bu kapının çok büyük bir özelliği vardır.

Bir simyacı metali altına çevirmeyi başarmıştır ve formülü bulmuştur.Bu formülü Massimilano denilen kişide bu konuyu bir takıntı haline getirmiştir ve bunun sonucunda bu formülü almak istemiştir.Massimilano bu formülü bulan simyacıya gitmiştir,formülü istemiştir ve formülün sahibi olan simyacı hiç bir şey istemeden bu kağıdı Massimilano'ya vermiştir.Bunun sonucunda formülü alan Massimilano formülü aldığı için çok mutlu olmuştur.Hızlıca villasına giden Massimilano formülün yazılı olduğu kağıdı açtıktan sonra baktığında hiç bir şekilde ne yazıldığını anlayamamıştır. Çevresindeki herkese sormuş burada ne yazıyor ? ,okuyabilen varmı ? , diye fakat maalesef bilen hiç bir kimse olmamıştır.Ancak ilk seferde aklına formülü veren simyacıya sormak gelmesede sonradan aklına gelmiştir ve bunun sonucunda hemen büyük bir hevesle formülü veren simyacının yerine gitmiştir fakat simyacıyı bulamamıştır.Simyacıyı bulamayınca evine dönen Massimilano senelerce bu formül üzerinde çeşitli çalışmalar yapmıştır ve artık seneler sonra bu çalışmalar sonucunda bu formül hakkında en ufak bir bilgi bile bulamayan Massimilano artık iyice ümidini kesmiştir.Ancak kendi kendine demiştir ki ''Ben bunu bulamadım fakat ben bunu villamın girişinin kapısına kazırsam bu formülü buradan gelip geçen biri okur ve bu formülün ne olduğunu anlar hem bana yardımcı olur,hemde bilgilenmiş olur ya da gelecek nesillere bu bilgiyi bırakabilirim.'' diyerekten kapıya formülü kazımıştır.

Ancak her simyacılık öyküsü gibi bununda doğruluğu veya gerçekliği maalesef ki kesin olarak bilinmemektedir.Formülü Massimilano'ya veren simyacı gerçekten bir simyacımıydı ? veya bu simyacının Massimilano'ya verdiği bu formül gerçekmiydi yoksa sadece Massimilano ile alaymı etmişti ? Bu konunun doğruluğu her ne kadar kesin olarak bilinmesede bu formül tarihe metali altına çevirme formülü olarak adını altın harflerle kazımıştır.



Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi