Popüler Bilim

Ana Sayfa Gizli İlimler Popüler Bilim Gizemli Yaratık Dünya Dışı Bir Varlık mı?

Gizemli Yaratık Dünya Dışı Bir Varlık mı?

Gizemli Yaratık Dünya Dışı Bir Varlık mı?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Popüler Bilim Yorumlar : 0 Okunma : 3271 Beğen : 0

Meksika’nın Metepec yöresinde bir çiftçi olan Marao Lopez fareler için kurduğu kapana yakalanmış tuhaf yaratığı görünce önce korktu sonra bunun kötü bir şaka olduğunu sandı. Bu tüysüz küçük yaratığı kürkü çıkartılmış bir maymun yavrusu zanneden çiftçi daha sonra onun bildiği hiçbir canlıya benzemediğini fark edince panikledi ve öldürmeye çalıştı. Ölmesi için onu suya atan Lopez yaratığın saatlerce suda kalmasına rağmen ölmemesi üzerine daha da korkarak onu sudan çıkartmamış. Solungaçları olmadığı halde su altında uzun süre hayatta kalan yaratık saatler sonra ölmüş.

Veteriner Marco Salazar, yaratığı bulan çifçinin, paniğe kapılıp onu boğarak öldürmesinin hemen ardından yaratığı incelediğini belirtirken “Şu ana kadar her türden hayvanı görme imkanım oldu, ama böyle bir şey daha önce hiç görmemiştim” dedi. Etobur bir hayvanın diş yapısına sahip bu yaratığın; aynı zamanda kafatası yapısı itibariyle de diğer hayvanlara göre daha yüksek zeka seviyesine sahip olduğu sanılıyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratık; eklem ve iç kulakları yapısıyla da insana benzediği belirtiliyor. ‘Bild am SONNTAG’ gazetesi muhabiri Michael Remke, yaratığı görmek amacıyla Meksika’daki Metepec kentine gitti. İzlenimlerini aktarırken, “Göz çukurları, insan üzerinde korkutucu bir etki yaratıyor” ifadesini kullandı.

Dünyada yaşayan hiçbir canlıya benzemeyen yaratıkla ilgili çeşitli görüşler öne sürüldü. Bazıları bunun bir maymun cinsi, bazıları prematüre bir hayvan yavrusu, kimileri de laboratuvar ortamında üretilmiş bir mutant olduğunu iddia ederken birçok kişi de onun bir uzaylı olduğunu düşünüyordu. Tüm bu sorulara yanıt vermek için bilim adamları yaratığa ait doku, kemik, deri örneklerini incelemeye başladılar.

Bild’de yayınlanan araştırma bulgularının ilk aşaması oldukça şaşırtıcıydı. İlk incelemelerde yaratığın DNA’sı tespit edilememişti, yani bir DNA’sı yoktu. Bunun üzerine daha detaylı inceleme başlatıldı. Bu kez elde edilen bulgular çok daha ilginçti. Daily Telegraph, rapora dayanarak yaratığın dünya dışı bir varlık olduğunu yazdı. Alınan sonuçlara göre Metepec yaratığının sürüngenlere özgü bir iskelet yapısı var, dişlerinin insanlarda olduğu gibi kökleri yok ve su altında saatlerce canlı kalabiliyor. Yaratığın derisi bildiğimiz canlılarınkinden çok çok daha ince, gözleri ve kulakları da vücuduna oranla daha büyük. Eklem yapısı insanla benzerlik taşıyan yaratığın beyni aşırı derecede büyük; özellikle de arka kısmı. Beyniyle ilgi bulgular üzerine bilim adamları yaratığın üstün zekalı olduğu sonucuna vardılar. Yaratığın hücreleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucu DNA örneği saptandı ama sonuçlar DNA’sının bu dünyaya ait olmadığını gösterdi. Yaratığın hücre testlerinde, vücudunu ince bir deri tabakasının kapladığı ve daha önce tanımlanmamış, ilkel yaratıklara göre çok daha gelişmiş gözlere ve iç kulağa sahip olan bir canlı olduğu belirtildi. Yaratığın cildinin ıslandıktan sonra çok çabuk kuruması ve kesinlikle çürümemesi ise bir diğer ilginç nokta. Yaratığın DNA’sını tesbit eden bilim adamı Hose Antonio’a göre bu canlı % 99,99 dünya dışı bir varlık.

Konuyla ilgili tartışmalar sürerken yaratığı bulup öldüren Çiftçi Marao Lopez ise park halindeki arabasının içinde erimiş halde bulundu. Yapılan testlerin sonucu ise şok edici; bu yangının alevlerinin ısısı normal bir yangının çok çok daha üzerinde, ancak metal eritme işlerinde kullanılan sıcaklıktaymış. Bölgedeki çiftçilerin ikinci bir yaratık gördüklerini iddia etmesi de, Lopez’in diğer yaratıklar tarafından intikam amaçlı öldürüldüğü iddialarının çıkmasına neden oldu.

İÇERİK RESİMLERİYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi