Paranormal Olaylar

Ana Sayfa Gizli İlimler Paranormal Olaylar Dört Yol Ağızları Tekinsiz Yerler mi?

Dört Yol Ağızları Tekinsiz Yerler mi?

Dört Yol Ağızları Tekinsiz Yerler mi?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Paranormal Olaylar Yorumlar : 0 Okunma : 5018 Beğen : 0

Başlık ilk okuyuşta batıl inançları anımsatıyor ama, kavşaklarla ilgili, paranormal olayları çağrıştıran anlatımların ve adetlerin sayısı az değil. Yolların ve eski zamanlardan beri kullanılan patikaların kesiştikleri noktaların insanlar üzerindeki; olumsuz değilse bile, tedirgin edici etkisi konusunda küçümsenemeyecek kadar çok inanç var.

Tarihin derinliklerinden günümüze kadar gelmiş bu haber ve deneyimleri “inançtır” diyerek, maddeci zihniyete özgü bir tutum ve önyargı ile görmemezlikten gelmek inceleme ve düşünme zahmetine katlanamayanlara özgü bir tutum olurdu. Aklımız ermiyor diye açıklamasını yapamasak ta, onu saptamak, notunu almak ve zamana bırakmak, herhalde; onu yalanlamaktan ya da ört bas etmeye çalışmaktan daha iyidir.

Kesişen yollarla ilgili, paranormali çağrıştıran kayıtlara baktığımızda görüyoruz ki, çok eski zamanlardan beri intihar edenler, kadim toplumlarda yol kavşakları civarına gömülürmüş. Adam öldürmekten suçlu bulunanlar da, gelen geçen yolculardan dolayı huzursuz olsunlar diye buralarda ipe çekilirlermiş. Günümüze kadar gelen inanca göre, yol kavşakları bu tür varlıklar için birer tuzak olurmuş. Bu sayede onların tekrar dünyaya dönüp aynı kusurları işlemeleri önlenirmiş. Paranormal, obsesyon vb. konuları bir bir incelemiş bir kimse için bu gibi inançların temelindeki bilgi hiçte olasılık dışı değil…

Özellikle Kuzey Avrupa kökenli bazı inançlara göre canavarlar ve vampirler, gelip geçenlere zarar vermek için yol kavşaklarında gizlenirlermiş. Hindistan’ın bazı dinlerinde yaygın olan inanca göre; kötü huylu Fırtınalar Tanrısı’nı (Rudra) sakinleştirmek için, yol kavşaklarına hediyeler bırakılırmış. Bazı yerli Amerikan kabilelerinde de, kesişen yolların kötü enerji taşıdığına ilişkin inanç vardır.

Kesişen yollar aynı zamanda, ölmüş bebek ve çocukların gömüldüğü iyi yerlerdir. İnanca göre, çocuk/bebek gömüldükten sonra buradan geçerse, bebek/çocuk daha yakın zamanda tekrar doğar. Bazı eyaletlerde de(özellikle ABD güney eyaletlerinde) gelin ve damat adayları, hayırlı ve olası bir izdivac için yol kavşaklarında buluşturulurlar. Son yıllarda, negatif güçlerle yol kavşaklarında deneyim yaşayan insanları konu alan filmler de çevrildiğini görüyoruz. Kuşkusuz, bu Hollywood filmlerinde hayal öğesi ağırlıklıdır ama esas konu söz konusu bu kadim inanca ve deneyimlere dayandırılmıştır.

KAYNAK: Psychic News, Sep.29’07Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi