Paranormal Olaylar

Belmez Kasabasının Gizemi

Belmez Kasabasının Gizemi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Paranormal Olaylar Yorumlar : 0 Okunma : 13625 Beğen : 0

İspanyanın Andaluzya eyaletinin Belmez defa Moraleda adındaki 2000 kişinin oturduğu küçük bir kasabasında otuz yıldır Bilim adamlarını hiçbir çözüm bulamadıkları esrarlı hadiseler oluşmaktadır. Her şey bundan 30 sene evvel bir bağın etrafını çevreleyen beyaz kireç boyalı duvarlarında başlamıştır. 1971 senesi 23 Ağutosda Rodriguez Acosta sok. no. 5 de oturan Pereira ailesinin başından son derece gizemli ve halen açıklanamamış bir hadise geçmiştir. Salonda oturan Maria Gomez Pereira mutfaktan tuhaf sesler geldiğini fark etti açık kapıdan baktığında mutfağın ortasında acayip bir şekil gördü. İlk gün duvarda oluşmayan başlayan bu şekil sanki sadece bir insan yüzünün az bir parçasına benziyordu fakat gün geçtikçe gelişerek sonunda Maria nın karşısında duvarda kendisine bakan bir insan yüzü şekillenmişti.

İlk zamanlar Maria bunun kendi muhayelesinin bir aldatmacası olduğuna inanmıştı. Yazın geçirmiş olduğu sebepsiz yüksek ateş hastalığının bir neticesi ve kalıntısı olduğunu düşünüyordu. Fakat zaman geçtikçe resim daha netleşiyor ekspresyonist bir yüz resmi şeklinde gözüküyordu. Yüzünde hazin ve üzüntülü bir ifade vardı. Maria kocası Juan’ı ve Oğlu Miguel’i ve onlara olanları gösterdi. Miguel gayet net bir şekilde bir erkek yüzünün orada gözüktüğünü ifade ediyordu. Pereira ailesi korku ve dehşet içinde evlerinden dışarı kaçarlar. Ertesi gün komşularına gelirler olanları anlatırlar ve onun eve girip kendisinin de bakmasını isterler. Eve giren komşu hakikaten mutfağın ortasındaki duvarda bir erkek insanın yüzünün resmi olduğunu korku içinde söyler.

Ayrıca bu resminde komşu kasaba Jaenin Kilisesinde ki bir duvardaki fresklerdeki eski bir piskoposun resmine de çok benzediği fark edilir. Miguel bu korkuyla aldığı bir balyozla mutfaktaki duvarı vurarak yıkar ve o adam yüzü resmini yok eder. Bir hafta sonra Eylülün 8 inde resim mutfaktaki ayni yerde tekrar ortaya çıkar. Bu resme daha sonra “Pava” adı konur. Bu kere tekrar ortaya çıkan resmi kırmazlar fakat dikkatle yerinden çıkarıp bir kristal çerçeve içine alırlar. Bu hadiseler küçük bir yer olan Belmez kasabasında süratle yayılır ve Pereiraların evi bir çok meraklının akın ettiği bir yer olur.

Pereira ailesi kasaba belediyesinden yardım ister onlarda yaptıkları araştırmalar neticesinde en iyi çarenin ocağın ana merkezini ve arka duvarını yıkıp içinde bunu sağlayan şeyin ne olduğu araştırılmasına karar verirler tahminen eni 2.80 bir daire ve derinliği 1.50 metre olan bir delik açılır. Kazılan duvarın içinde bir oyuk bulurlar burada bir çok insan kemiği yığını ve ikide başsız iskelet bulunur. Daha sonra kemiklerde yapılan araştırmalar bunları 13 yüzyıldan kalma genç insanlara ait olduğu anlaşılır. Bu kemikler Katolik bir mezarlığa gömülür. Evin mutfağının zemini ve ocağın olduğu yer tekrar çimento ile sıvanır. Kısa bir zaman sonra mutfağın zemininde bir çok kadınlı erkekli insan resimleri görünmeğe başlar bunların her birinin ifadesi gittikçe daha kızgın ve keskin bir ifade taşımağa başlar. Miguel bunları gene balyozla kırmağa kalkması görünmez bir kuvvetin koluna yapışıp onun yere vurmasına mani olmasıyla geçersiz olur.

Resimler orada kalmakta kararlıdırlar. Bu haberlerin etrafa gittikçe yayılması ve büyük ilgi ve merak uyandırması üzerine vilayetin yetkilileri kasabaya gelip inceleme yapmağa ve bilgi toplamağa başlamışlardır. Politikacılar ve bürokratların gelmesiyle beraber Kilise ileri gelenleri de olayla ilgilenmeğe başlamışlar ve onlarda araştırmak ve bilgi toplamak için Din Bilim adamlarını görevlendirmişlerdir. Olay o kadar büyümüştür ki sonunda kasabaya gelen turist ve meraklılarında meydana getirdikleri kargaşa ilgililere ve Kasaba ileri gelenlerin de bu işe bir son koyma mecburiyeti getirmiştir. Bunun için gerekli önlemlerin alınmasına başlanmıştır. Bazı mahalli otoriteler bu olayların Miguellerin komşuları olan Gomez ailesinin ressam olan büyük oğulları tarafından yapılan bit şaka olduğu düşünülmeğe başlanmıştı. Bu yüzdende olay mahalline 24 saatlik bir polis devriyesi konmuş ve etraf kontrol altına alınmıştır. Bütün ziyaretçiler sıkı bir kontrol ve sorgudan geçirilmiş ve aranmışlardır. Fakat değişen bir şey olmamış ve resimler mutfakta yine hem değişmiş hem de çoğalmışlardır.

1972 senesi başlarında Balmez’e Madrid ten Prof. German de Argumosa arkadaşı olan Jaen Vilayet valisinin ricası üzerine gelmiştir. German de Argumosa çok tanınmış bir Parapsikoloji uzmanıdır ve kendisi ilk defa İspanyada Madrid de Club Yelmo adlı araştırma merkezindeki laboratuar da öteki alemden gelen varlıklara ait sesleri kayıt etmişti. Profesör gelirken yanında Friburg Üniversitesinden dünyaca tanınmış olan Prof. Hans Bender’i de getirmiştir.(1907 – 1991) Her iki Profesör . yaptıkları araştırmalar neticesinde Balmez olaylarının Para normal Fenomenleri arasında asrın en esrarengiz ve mühim olayı olduğuna karar vermişlerdir.

Bu arada Balmez deki yüzlerde sanki bir gençleşme oluyormuş gibi resimler hem daha netleşmekte hem de yüzlerindeki ifadeler yumuşamaktaydı. Bu değişiklik sadece iki Profesör tarafından değil fakat onların yardımcıları olan asistan ve Psikoloji talebeleri tarafından ve resim çekip araştırma yazısı yazmak için bulunan gazeteciler tarafından da müşahede edilmekteydi. Bu arada resimlerdeki yüz hatlarının ifadeleri de sanki onlara bakan insanlara göre değişmekte ve bu esrarengiz yüzler kendilerine seyre gelenlerin hislerini anlıyorlarmış gibi bazılarına gülümseyen bazılarına kızgın bazılarına muzip ifadelerle bakıyorlardı Mesele Evin erkeği Miguel e son derece düşmanca ve kızgın bir tavırla bakıyorlar ( zira onları ilk zaman balyozla parçalamıştı ) buna karşın evin hanımı Maria ya çok daha müşfik bir ifade ile sanki sebep oldukları kargaşalardan özür diler gibi bir ifade kullanıyorlardı Profesör Bender ve German ve onların Tv Ekibinin, noterin ve ev halkının gözetiminde mutfağın zemininin her biri resimlerden bir kaç tanesini tam olarak kapayacak kadar bölümlere ayrıldı ve her bölümdeki yüz resimlerinin dikkatlice fotoğrafları ve filmleri çekildi ondan sonra her zemin bölümü ince bir tabaka ile sıvandı daha sonra da odanın her tarafı bir özel sıva tabakasıyla sıvandı pencereler iyice kapatılarak mühürlendi Noterin gözetiminde. Oda boşaltılıp mühürlendi ayrıca odanın kapısına ve pencerenin altına 24 saat her gün görev yapacak polis nöbetçileri dikildi ve Üç ay kapalı tutuldu.

Bu zaman zarfında Pereira ailesine evin arka tarafında müstakil bir yere belediyece bir mutfak yapıldı ve onların Yemek ve diğer ihtiyaçlarının oradan görmeleri temin edildi. Böylelikle ailenin yaşamında bir değişme olmadı. Üç ay sonunda bütün ilgililerin huzurunda mutfağın mühürleri söküldüğü zaman Bender ve German’ın haklı olduğu anlaşılmıştı. Zira bu üç ay Zaman zarfında mutfaktaki resimler hem çoğalmış hem de sanki daha netleşmişlerdi. En şaşırtıcısı ise mutfağın mührü sökülüp odaya girildiği anda yeni mutfakta bir feryat gelmiş ve oraya koşanlar evin hanımı Maria ‘nın şaşkınlık içinde yeni mutfağın sağ taraftaki boş duvarını işaret ettiği yere baktıklarında orada da üç insan yüzü resmi gördüler ve Maria nın ifadesine göre orada hiçbir şey yokken eski mutfağının mührü sökülüp kapı açılınca bu yeni mutfaktaki resimler duvarda oluşmuştu.

Sanki birisi onlarla alay edip bana bir şey yapamazsınız der gibiydi. Bu yeni görüntü şimdiye kadar oluşan resimlerin en net ve güzeli idi “ bir çay fincanı içinde görülen bayan yüzü idi “ ve ona “ tastaki Leydi “ ismini verdiler. Resmin birisi duvardan sökülüp inceleme için Valencia daki laboratuara gönderilince anında onun aynı yerine aynı resmini bir yenisi beliriyor ve incelemeye giden resim geri gelip yerine konacağı zaman ise onun kopyası yok oluyordu. Bütün bu araştırmalar Kodak teknik resimler Laboratuarı tarafından gayet titiz bir şekilde fotoğrafları çekiliyor ve arşivleniyordu. Bu arşiv ve çalışmalar Friburg Üniversitesi Paranormal Psikoloji Fakültesinden idare ediliyordu. Bu arada insan yüzü resimleri arasında sadece kol * el * boyun fotoğrafları da belirmeğe başlamıştı. Onlarda fotoğrafa alındılar . Bu arada yeni bir hadise Pereira lların evindeki araştırmalara yeni bir safhaya soktu.

Prof. Benderin ifadesine göre mutfakta eğilmiş resmi bir tanesini incelerken birden resmin yüz ifadesinde bir değişiklik olmuş ve sanki baktığı resimdeki insan yüzü kendisine muzip bir tebessüm etmiş gibi bir ifadesi olmuş aynı anda da Prof. Bender arkasından bir elin onu ensesinden dürttüğünü hissetmiş bu kısa zamanda arka arkaya 4 kere olmuş arkasını dönen Profesör . birden bir gölgenin sanki ortadan kaybolduğunu hissetmiş. Çok şaşıran ve etkilenen Bender olayı Prof. Germana anlatmış ve birlikte araştırmaları daha da genişleterek devam kararı almışlar ve bunun üzerine evin bütünü üzerinde radyoaktivite – organik ve sentetik bileşkenler – x ışınları – ses izleme ve diyagram deneyleri – morötesi ve kızıl ötesi ışınlar altında resim çekimleri ve araştırmaları gibi muhtelif şekil ve cins her türlü gerekli inceleme yapılmaya başlanmıştır.

Duvarlardaki sıya ve çimentolar incelenmiş ve hiçbir kimyevi boya maddesi resimlerde bulunamamıştır. Netice olarak bütün bu testler sonunda ortaya bu fenomenleri açıklayabilecek hiçbir bulgu görülmemiştir. Bilhassa resimlerin üzerinde belirdiği duvarlarda ve resimlerin kendinde hiçbir boya maddesi bulunmaması ve resimlerin sanki bir projeksiyon makinesi tarafında verilmiş gibi hiçbir iz bırakmadan kaybolması tekrar meydana gelmesi ve şekil değiştirmesine bir cevap bulunamamıştır

Araştırmacı ekibi ancak şuna emin olmuştur ki bu hadiselerde hiçbir hile ve aldatmaca olmamaktadır. Bu olay asrın Para psikolojik olayıdır . Bir ay kadar sonra Pereira’ ların evindeki olaylar daha karışık bir hale gelmiştir. Zira resimlere ilave olarak bu kere de muhtelif insan sesleri de duyulmağa başlanmış ve bunlar Prof. Bender tarafından kayda alınmış ve bazılarında karşılıklı soru cevap gibi konuşmalar olmuştur. Bu konuşmalardan bazı diyalogları aşağıda sizlere bir örnek olarak vermekteyiz. Şu anda ses kayıtlarını halen elde edemedik ancak araştırma ve pazarlıklarımız devam etmektedir sizlere bir kaç sayı sonra geçen sayımızda verdiğimiz ruh seslerinin kayıtları gibi bunu da temin etmeği ümit ediyoruz. Evde geçen bir diyalog örneği : “ Önüne gelen erkekle gidiyor” “ burada başladı “ “ dikkat German mutfak zeminindeki sıvayı kazıyor” “ daha derine gömmeye devam ediyorum “ yukarıdaki kaydın laboratuarda yapılan çözümünde en sonda bir sesin daha olduğu fark edilmiş konuşan varlıklardan biri ötekine şöyle diyordu “ Maria beni kurtar burayı terk etmek istiyorum.

“ Pereira ların evi İspanyanın Belmez kasabası 5 real Street sokaktaki Pereira ailesinin oturduğu ev 1835 senesinden beri onlara aittir 1858 Juan’ın anneannesi Ve Büyük Babası Rqmon Sanchez ve Maria Antonia Martinez 9 yaşındaki kızları Ramona ile birlikte bu evde yaşıyorlardı. O tarihlerde evlerini bodrumundan ağlamalar ve yalvarmalar gelmeğe başlamıştı. Bu seslerin sebebi bulunamadı. Komşuları evlerindeki eşyaların kapılarının önüne konduğu ve dışarıya çıkmalarına mani olduğu iddiasıyla şikayete bulunmuşlardı. Bu evin üzerinde kurulduğu arsa Pereira ailesinin olmasından önce burada kasabanın 17 asırda kurulmuş olan Kilisesine ait Katolik mezarlığının bahçesinin bir parçası idi.

Kasabanın Kilisesinde Pereira ların evindeki olaylar başlamasından birkaç önce büyük bir restorasyon çalışması başlamıştı. Restorasyon sırasında Kilisenin ve bahçesindeki mezarlığında değişimlere uğradığı ve bazı mezarların yerlerinden çıkarılıp sonra tekrar değişik yerlere gömülmüştü. Bu eski mezarlığa ait arazinin bir parçası üzerine kurulmuş olan Pereira ların evin bu görüntüler ve ses olayları başlamasının sebebi de acaba mezarlarının yerleri restorasyon yerleri değiştirilen ölülerin yeni yerlerini yadırgamış olup eskiden kendi mezarlıklarına ait olan arazideki bu eve kendilerine mekan mı şeçtiler. Bu Katolik Kilisesinin ve mezarlığın bulunduğu yer daha önce bir Müslüman mezarlığı ( Araplar İspanyayı fethi zamanında) daha önce ise Romalı gömü yeri olarak kullanılmıştır.

HALEN PARANORMAL OLAYLAR DEVAM ETMEKTE

Bir kısım bilim adamı bu olayların evin Hanımı Maria’nın etrafa yaydığı pisikokinetik enerji neticesinde meydana geldiğini . Bir diğer kısım ise daha evvel orada bulunan mezarlıktaki kişilerin öteki alemdeki ruhlarının bir tezahürü ve isyanı ( Mezarlık taki değişiklikler ve 3 ve 5 numaralı evlerin mezarlığın arazisine yapılmasından dolayı. Maria nın kocası Miguel “ Pava” nın resminin bulunduğu odada öldü. O ölürken duvardaki insanın yüzünde bir gülümseme ifadesi vardı. Ölümünden iki ay sonra öldüğü odanın duvarında onunda resmi gözükmeğe başladı.

Bu bütün orada bulunanlar tarafından tespit edildi ve halende orada bulunmaktadır. Maria 85 yaşında kalbinden rahatsız bir şekilde yaşarken 3 şubat 2004 tarihinde sabah karşı öldü. Son günlerini hastane odasında geçirmiş fakat ölmeden bir gün evvel çok ısrar etmesinden dolayı evine getirilip yatırılmıştı ertesi günde yatağında ölü bulundu. Herkes resimlerin onun ölümüyle kaybolacağını tahmin ediyordu. Maria nın ölümünden bir ay sonra İspanya Parapsikolojik araştırma merkezi evde geniş bir araştırma yaptı ve resimlerin gayet net bir şekilde aynı yerde durduklarını ve yeni ilaveler de geldiğini gördüler ve tutanak tutular. 2004 Temmuzun da yapılan bir kontrolde alt kattaki yan odada kocasını resminin biraz ilerisinde Maria nın da yüz resminin belirdiği tespit edildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi