Paranormal Olaylar

Ana Sayfa Gizli İlimler Paranormal Olaylar Aynanın Cadısı Kanlı Mary (Bloody Mary) Kimdir? Nasıl Çağrılır ?

Aynanın Cadısı Kanlı Mary (Bloody Mary) Kimdir? Nasıl Çağrılır ?

Aynanın Cadısı Kanlı Mary (Bloody Mary) Kimdir? Nasıl Çağrılır ?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Paranormal Olaylar Yorumlar : 0 Okunma : 18057 Beğen : 0

Bir çok korku filmi ve korku dizisine konu olmuş; Amerika’da çocukların korkulu rüyası bir efsanedir Kanlı Mary. Hakkında En çok merak edilen soru “Kanlı Mary kimdir ?” Bu konuda çeşitli yorumlar var.

Kanlı Mary Kimdir ?

Yaygın inanışların biri Mary’nin orta çağda yaşamış, kara büyüyle uğraştığı için yakılmış bir cadı olduğudur. İkincisi yakın zamanda Pine Road ilkokulunun arkasındaki ormanlık alanda öldürülmüş, yüzü fena halde parçalanmış bir kadın olduğudur. Gerçeğe en yakın inanış ise Mary’nin 1553-1559 yılları arasında İngiltere’de hüküm süren Kraliçe 1. Mary olduğudur. Tahta geçtiği sırada İngiltere protestandı. Koyu Katolik olarak yetiştirilen Kraliçe Mary, Protestanları infaz ettirdi, canlı canlı yaktırdı, parçalatıp sokaklara attırdı. O dönem sokakların gerçek anlamda kana bulandığı ve hatta thames nehrinin kırmızı renge döndüğü söylentiler arasındadır. Bu derece kanlı katliamlarla adı anıldığından tarihe Bloody(kanlı) olarak geçmiştir.

Kimler çağırabilir ?

Efsaneye göre 9-14 yaş arasındaki kızlar tarafından çağrılır ama erkeklerin de denediği görülmüştür.

Nasıl çağırılır ?

Tamamen karanlık yada mumla aydınlatılmış bir banyoda ayna karşısına geçilir. Birkaç kan damlası için parmağa toplu iğne batırılır. Daha sonra kanayan yere diğer parmakla baskı uygularken gözler kapatılarak 13 kere “kanlı mary ye inanıyorum” denir. İlk önce fısıltıyla söylenir kalan 12 tanesi gittikçe yükselen bir sesle söylemek gerekiyor. 13. kez söylenip gözler açıldığında Kanlı Mary’nin yüzünün hayali aynada görünecektir.

Neden Çağrılır ?

Kesin bir fikrim olmasa da çocukların cesaretlerini kendisine ve çevresindekilere kanıtlamak için bu tür oyunlar oynadıkları bilinen bir gerçek. Sanırım Kanlı Mary efsanesini yaşatan da cesaretini kanıtlamaya çalışan çocuklardır.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi